Uygun Fiyatlı Fotoğraf Makinesi Tavsiyesi

Daha fazla  
Herkese merhabalar,
Temmuz ayında bir proje kapsamında yurtdışına çıkacağım ve bu projenin görevlerinden biri fotoğraf/video çekmek. Elimde Huawei P10 telefon var ama kamerasını bu amaç için yeterli bulmuyorum. O yüzden hem bu projede hem de sonraki gezilerimde uzun ömürlü kullanmak amacıyla bir fotoğraf makinesi almak istiyorum fakat bu konu hakkında hiçbir teknik bilgim yok. O yüzden sizden tavsiye bekliyorum.

Bütçem 1000-1500 TL aralığında 2000 TL'ye kadar da çıkabilirim.
Amacım şehirlerdeki tarihi yerlerin manzaraların fotoğraflarını çekmek, bazen de portre çekim yapmak.

Cevaplarınızı bekliyorum.

Bence 8-10 bin poz çekilmiş ikinci el bir makine alın ve Yongnuo 50mm sabit lens objektif alın düşük diyafram ile muhteşem pozlar yakalayabilirsiniz. En fazla 1500 liraya mâl olur.

Facebook'ta "Vizörden bakanlar" isimli bir grup var. Ben kendi makinemi oradan satmıştım. Alınık ve satılık ilanlar sürekli oluyor. 1000 lira bandında illa bulursunuz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı