Uyku modundan çıkınca yeniden başlatma sorunu

ataince

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Uyku moduna aldığımda, laptopun ekranını kapatmak olsun, başlat menüsünden uyku moduna almak olsun, bilgisayar uyku moduna girmek yerine kapanıyor. Ama işin ilginç yanı entera bastığımda sanki power tuşuna basmışım gibi sıfırdan açılıyor. Yani bir nevi uyku moduna giriyor ama açılırken restart atıyor.

Muhtemel çözümlerin hepsini denedim. En son Windows 10 sürümünü kaldırıp eski sürüme döndüm. Intel chipset güncelledim. Intel Power Management driverını eski sürümle yeniledim fakat sorunum düzelmedi.

Güç ayarlarından kapak kapatılınca olacakları seçmek gibi basit çözümler asla işe yaramıyor. İnternette okuduğum kadarıyla format ve BIOS güncellemesi bile fayda etmiyor.

Ben de sorunu çözse çözse Technopat Sosyal çözer deyip sorunumu buraya yazıyorum.

Bilgisayar özellikleri:
  • Asus N551JW
  • i7 4720
  • GTX 960M
  • Windows 10 Home orijinal

İlk başta verdiğim BIOS dosyasını masaüstüne zipten çıkartın.

Buradan WinFlash'ı indirin ve kurun.
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb...27.126346291.1516745436-1618740630.1516525983

Komut yönetimini (CMD) yönetici olarak çalıştırın. Komut satırına verdiğimi yazın.
Kod:
cd “C:\Program Files (x86)\ASUS\WinFlash“
Ardından komudunu girerek ASUS WinFlash'ı çalıştırın.
Kod:
WinFlash.exe /nodate
Ardından masaüstündeki BIOS dosyasını seçerek downgrade edin. Bu şekilde izin vermesi gerekir.

Adamın dibisin oldu valla. Çok sağol nerede yaşıyorsun bir iskender ısmarlamak isterim sana.
Arkadaşlar sorun çözüldü fakat sürekli tekrarlıyor. Her bios sürümü düşürdükten bir süre sonra windows güncellemesi geliyor ve sorun tekrar başlıyor. Tekrar bios sürümü düşürüyorum sorun çözülüyor akabinde yeni bir güncelleme geliyor. Kısır bir döngüye girdi.

Bilgisayardan soğudum fakat bunun bir çözümü olduğuna inanıyorum. Siz değerli technopat takipçileri sorunu çözmüştü diğer forumlarda konuma bir cevap dahi gelmemişti.

Size sorum şu arkadaşlar, kökten bu sorunu nasıl çözebilirim? Format atmalı mıyım? Güncellemeleri kapatmak çözüm olabilir mi? Her hangi bir çözüm öneriniz var mıdır?

Teşekkür ediyorum şimdiden ahali.
@THE_MILLER

Son düzenleme:
Adamın dibisin oldu valla. Çok sağol nerede yaşıyorsun bir iskender ısmarlamak isterim sana.
Arkadaşlar sorun çözüldü fakat sürekli tekrarlıyor. Her bios sürümü düşürdükten bir süre sonra windows güncellemesi geliyor ve sorun tekrar başlıyor. Tekrar bios sürümü düşürüyorum sorun çözülüyor akabinde yeni bir güncelleme geliyor. Kısır bir döngüye girdi.

Bilgisayardan soğudum fakat bunun bir çözümü olduğuna inanıyorum. Siz değerli technopat takipçileri sorunu çözmüştü diğer forumlarda konuma bir cevap dahi gelmemişti.

Size sorum şu arkadaşlar, kökten bu sorunu nasıl çözebilirim? Format atmalı mıyım? Güncellemeleri kapatmak çözüm olabilir mi? Her hangi bir çözüm öneriniz var mıdır?

Teşekkür ediyorum şimdiden ahali.
@THE_MILLER
Merhaba Asus X550J kullanıyorum birkaç aydır ben de aynı sorunu yaşıyorum Windows 10 ile alakalı olduğunu düşünüp formatladım ancak bir şey değişmedi. Bios sürüm güncellemesiyle geçici bir çözüm olduğundan bahsedilmiş ancak kalıcı olarak bir çözüm bulabildiniz mi daha sonraki adımlarınız neler oldu bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler

Geri
Yukarı