Uykuda Başucuna Konan Telefon Zarar Verir mi?

HarunBURAK

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Sabahları erken kalkmak zorundayım. Alarm kurunca da kalkmam gerçekten zor oluyor. Dinç olamıyorum. Bir uygulama fark ettim. Uykudayken uykunun hafif zamanında alarmını çalıştırıyormuş. Yorumlarına baktım iyi. Ama telefona yakın olmak gerekiyor. Telefonu uçak modunda başucuma koysam zararı çok mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonumu kullandığım zamandan beri yanımdan hiç ayırmadım. Tabii SAR değeri 0.4, orası ayrı :)
Cihazdan cihaza değişmekle birlikte her ne kadar kendim de yapıyor olsam da önermiyorum. Uzun vadede kötü sonuçlar doğuracaktır. Çalar saat kullanabilirsiniz.

Telefonumu kullandığım zamandan beri yanımdan hiç ayırmadım. Tabii SAR değeri 0.4, orası ayrı :)
Cihazdan cihaza değişmekle birlikte her ne kadar kendim de yapıyor olsam da önermiyorum. Uzun vadede kötü sonuçlar doğuracaktır. Çalar saat kullanabilirsiniz.

Haklısınız. Benimki İphone 7. SAR değeri yüksek biraz.

Doğrudan zarar verecek kadar bir risk yok, uçak moduna alarak radyasyonu biraz daha azaltabilirsiniz. Pantolonun cebine koy için rahat edecekse, alarm her türlü insanı uyandırır ya, sen de uyanırsın, erteleme süresini 5 dakika ile sınırlı tutarsan uyanırsın diye düşünüyorum.

Kullanım kılavuzlarında yazan SAR değerleri telefon ile çok uzun zaman görüşme yaparsanız maruz kalacağınız SAR değerleridir. Yani telefon baş ucunuzda iken fazla radyasyona maruz kalmazsınız, rahat olun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı