Uyumlu RAM'leri beraber kullanamama sorunu

sayerlikaya

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar bir sorunum var . Bundan 2 ay öncesinde RAM aldım 8 GB 1333 MHz CL9 tipinde. Bir ay sorunsuz kullandım, daha sonra PC'yi açmaya kalkıştığımda PC çalışıyor ve 4 saniye sonra kendine reset atıyor. Yeni aldığım RAM'i çıkardığımda sorun ortadan kalktı. Fakat RAM'ler birbiri ile uyumlu ve anakart da destekliyordu. Neden böyle oldu anlamadım Lütfen yardım edin.
İşlemci: i5 3350p
Ekran kartı: GT1030
Anakart: H61H2-MV
RAM : 8+4 GB 1333 MHz CL9
Oyunlarda Drop yiyorum oynayamaz hale geldim help :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu olay ''RAM yükseltmesi yapabilirsin, bişeycik olmaz'' diyenlere gelsin. Bir çözümüm yok kusura bakma, anakarta takılan RAM'lerin aynı hız yada kapasitede olması bile düzgün çalışacağı anlamına gelmez. Ya takım olacak ya da harfi harfine aynı özellik ve modele sahip olacak. En başta sorun çıkarmasa bile sonradan çıkarabiliyor, belki biri komple paket olmuştur, yaşadım çünkü. Geçmiş olsun.

Aynı ürünün aynı markasının aynı modeli olması gerekiyor ramlerin senkronize bir şekilde çalışması için sıkıntı çıkartması normal bi tek tek dene istersen farklı slotlarda.

Sadece 8'lik takılıyken Memtest ile test edin RAM'i. Eğer hata alırsanız RAM bozuk demektir. Garantiye gönderin. Problem çıkmazsa diğer slotta da aynı testi gerçekleştirin. Sıkıntı çıkarsa slot bozuktur. Problem çıkmazsa bildirin.

Sadece 8'lik takılıyken Memtest ile test edin RAM'i. Eğer hata alırsanız RAM bozuk demektir. Garantiye gönderin. Problem çıkmazsa diğer slotta da aynı testi gerçekleştirin. Sıkıntı çıkarsa slot bozuktur. Problem çıkmazsa bildirin.
deneyip cevap vereceğim ilginiz için teşekkürler :D
yanlız 8 gb lık rami iki slota taktım pc açılmıyor düğmeye bastıktan sonra 5-6 saniye fanlar çalışıyor sonra kapanıp tekrar çalışıyor. ikisini taktığımdada bu oluyor

Son düzenleme:
yanlız 8 gb lık rami iki slota taktım pc açılmıyor düğmeye bastıktan sonra 5-6 saniye fanlar çalışıyor sonra kapanıp tekrar çalışıyor. ikisini taktığımdada bu oluyor

Büyük ihtimal RAM bozuldu veya hasar gördü. Eğer farklı bi' PC'de test etme imkanın varsa test et. İstersen RAM'in uç kısımlarını silgi ile silip tekrar test etmeyi deneyebilirsin. Yine de çalışmazsa garantiye göndermekten başka çaren yok sanırım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı