Uzağı bulanık görme

Dark Winter

Hectopat
Merhabalar, yaşım 20 göz doktoruna gittim sol gözümü kapattırdı, sağ gözüm ile harfleri bulanık gördüm. Sol gözümde görme sorunum yok. Doktor gözlük kullanmamı söyledi. Bilgisayar başında uzun vakit geçiriyorum bundan dolayı olma ihtimali yüksek mi?
Bazı kişiler göz tembelliği falan diyor konu hakimi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.

Benim gözüm uzun süredir bozuk her doktor "Yediğin yemek, soluduğun hava gözünün bozulmasını ne kadar etkiliyorsa bilgisayarda o derecede etkiliyor." yani çok az etkiliyor ancak gözlük kullanmazsanız çok daha hızlı yükselecektir numarası. Her yıl veya 6 ayda bir kontrole gitmelisiniz.

Astigmat olabilir. Bende Astigmat var en azından. Gözlüğüm var ama takmıyorum. Uzaktaki yazıları veya ayrıntıları görmek zor hatta imkansıza yakın. Çok ışık olan yerlerde daha çok ortaya çıkıyor. Numaram düşük olduğu için bazen hiç yokmuş gibi oluyor, yorulduktan sonra falan daha bulanık gördüğüm oluyor. Bende bildim bileli bilgisayar ekranına bakıyorum ondan olma ihtimali var.

Son düzenleme:
Bilgisayar da bir etkendir ama sebep değildir bence. Gözün belki de genetik olarak da bozulmuş olabilir. Yapacak bir şey yok. Gözlük kullanıp numarasının büyümesini engellemelisin en azından.

Her bulanık gören kişide astigmat problemi yoktur. Uzağı göremeyen kişiler miyop olma ihtimali daha yüksektir.

Cevaplarınız için teşekkürler, yakın zaman'da tekrar göz doktoruna gideceğim. Gözlük verirse sadece gerektiği zaman taksam, monitör ekranına bakarken çıkarsam sorun olur mu ?

Askerlik muayenesi oldum. Orada ki doktor tekrar gel ya da başka doktora görün mutlaka dedi.

İfadeler: acv
Büyük ihtimal miyop. Çağın en popüler hastalığı.

Benim miyop olduğum 11 yaşımda anlaşıldı ve o zamandan beridir takıyorum. Doktor 17 yaşında çıkarır dedi fakat 18 olduk tık yok. Mecburen ameliyat olacağız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…