Uzak santralden dolayı düşük internet hızı

Gokhan.gknn

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Eczacılık
Evimde şu anda Türk Telekom kullanmaktayım. 2 yıl önce bağlattığım ADSL 16 Mbps internet kullanmaktayım.

Şu anda altyapı sorgulattığımda altyapınız yoktur veya boş port yoktur yazısı ile karşılaşıyorum. Benim yan binamın altyapısını sorgulattığımda Türk Telekom altyapısı üzerinden 71 Mbps maksimum hız türknet altyapısı üzerinden 50 Mbps aldığını söylüyor. Santral ile uzaklığı 169 metre. Santralde boş port varmış.

Ben internetimde memnun değilim, özellikle uploaddan. 0.5 Mbps almaktayım. ADSL kullandığım için böyle hızlar alıyorum maalesef ki. Benim bu santrale geçmem için ne yapmalıyım? 71 Mbps maksimum hız değil de 24Mbps alsam bile benim için kafi.

Yan binamın altyapısı:
Ekran Alıntısı.PNG

Benim altyapım:
Ekran Alıntsısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Evimde şu anda Türk Telekom kullanmaktayım. 2 yıl önce bağlattığım ADSL 16 Mbps internet kullanmaktayım.

Şu anda altyapı sorgulattığımda altyapınız yoktur veya boş port yoktur yazısı ile karşılaşıyorum. Benim yan binamın altyapısını sorgulattığımda Türk Telekom altyapısı üzerinden 71 Mbps maksimum hız TurkNet altyapısı üzerinden 50 Mbps aldığını söylüyor. Santral ile uzaklığı 169 metre. Santralde boş port varmış.

Ben internetimde memnun değilim, özellikle uploaddan. 0.5 Mbps almaktayım. ADSL kullandığım için böyle hızlar alıyorum maalesef ki. Benim bu santrale geçmem için ne yapmalıyım? 71 Mbps maksimum hız değil de 24Mbps alsam bile benim için kafi.

Yan binamın altyapısı:
Eki Görüntüle 839027

Benim altyapım:
Eki Görüntüle 839038

Bahsi geçen yer santral değil saha dolabı hocam.
Türk Telekom'u arayın en yakın VDSL kutusuna geçiş talebinde bulunun.

Malesef ki port bulunmadığı için ben vdsl geçemiyorum . Türk telekoma il müdürlüğüne gidip dilekçe verereğim. Sanırım boş port olana kadar beklemekten başka çarem yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı