Uzaktan eğitimde sınavlara nasıl gidiliyor?

deamonicaz

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben uzaktan eğitim okumayı düşünüyorum. Daha öncesinde sınavların uzaktan yapıldığını sanıyordum ama sınavlar için okula gitmek gerekiyormuş. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Sınav olmaya hangi aylarda gidiyoruz? Ne kadar sürüyor? Kaç kere gidiyoruz?

Arkadaşlar ben uzaktan eğitim okumayı düşünüyorum. Daha öncesinde sınavların uzaktan yapıldığını sanıyordum ama sınavlar için okula gitmek gerekiyormuş. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Sınav olmaya hangi aylarda gidiyoruz? Ne kadar sürüyor? Kaç kere gidiyoruz?
Açıktanmı bahsediyorsunuz?

Okulun sitesinden giriliyor, okullar size sınavlara ve derslere erişebileceğiniz bir site veriyor, okula kayıt olunca gerekli bilgiler verilir. Gerisi ise normal üniversite ile aynı. Her dönem üç sınav olursunuz, iki vize ve bir final olur. Final en yüksek not oranı, vizeler ise düşük not oranına sahiptir. Dersen derse göre not oranı değişir ama genelde vizeler 25%'er, finaller 50% etkiler. Hoca insiyatifine göre vize yani yazılı sınav yerine araştırma veya sunum ödevi de verebilir. Oranlara, sınavlara, tarihlere ve birçok şeye okullar karar verir, Üniversiteler MEB çatısı altındaki okullara göre daha özerktir ve birçok kararı kendi insiyatifinde alabilir. Sınav tarihlerine de okul karar verir ancak genel olarak diğer eğitim kurumlarıyla benzerdir. Yaz sonu açılır, yaz başı kapanır.

Yeni konular

Geri
Yukarı