Uzay montaj sistem toplama

pctoplayanadam

Decapat
Daha fazla  
İyi günler. Şu anda bir bilgisayar topluyorum ancak çalışma alanımın darlığı ve göz zevkime uygun kasa bulamamam nedeniyle bir süre kasasız şekilde kullanmam daha uygun olacak. Kitaplığımın içinde bir yer ayırdım, montajı oraya yapmayı düşünüyorum. Belki sonradan zaman bulabilirsem kendim kasa yerine geçecek bir şey tasarlayabilirim ama zaman alacak.

Biraz araştırdım ve bu şekilde kasasız sistemlerin sorunsuz kullanılabildiğini gördüm. Yine de buradan da birkaç görüş almak istedim. Sistemde AMD Ryzen 5 2400G işlemci var. Çok fazla oyun oynamadığımdan işlemcinin Vega 11 ekran kartı şimdilik yeterli. İşlemcinin kendi fanı mevcut. Anakart Gigabyte'ın B450M modeli. 8+8 16 GB RAM var. RAM'ler soğutuculu şekilde. Buna ek olarak depolama alanı ise 500GB HDD ve 120GB SSD şeklinde. Bilgisayarı kurmak üzere düşündüğüm yer gayet güvenli, nem vb. bir dış etmen yok. Tozlanmaya karşı da 1-2 haftada bir sistemi temizleyecek şekilde düşündüm.

Ancak soğutma kısmı burada beni düşündürüyor. Ekran kartının olmaması ve işlemcinin kendi soğutucusunun olması sanki sorun çıkmazmış gibi bir izlenim oluşturuyor. Ama yine de tüm sistemi dışarıdan soğutacak ek bir fana ihtiyaç var mıdır? Yoksa bu sistem kasasız bir şekilde ısınma sorunu olmadan çalışır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence iyisiyle kötüsüyle bir kasa edinin. Günlük kullanımda uzay montaj bir sistem kullanmanın sağlıklı bir karar olmadığını düşünüyorum.
Açıkçası adi plastikten eski ve sıkıcı kasalarla her yeri yanar dönerli mini pavyon oyun kasaları arasında düzgün, şık ve minimal bir kasa bulamadığım için şu an yapacak bir şey yok. Ya çok havalı şeyler var ya da çok sıkıcı, ikisinin arasını bulamadım gitti. Kendim birşey çizip yapacak zamanı bulana kadar ya da istediğim gibi bir kasa bulana kadar bu şekilde duracak mecbur. Ama dediğim gibi önlemimlerimi aldım, sadece ısınma sorunu kafamı kurcalıyor.
Hayır gerek yok. O fanlar zaten kasanın içine hava akışı sağlıyor siz kasa koymayınca kalanına gerek yok ama bence kesinlikle kasa alın.
Ben de öyle düşündüm. Yukarıda dediğim gibi istediğime uygun bir kasa bulana kadar ya da kendim yapacak zamanı bulana kadar böyle kullanmak istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı