Uzun pil ömrüne sahip Gaming laptop önerisi

Gaming Laptoplar, adı üstüne oyun oynattığı için pilleri bir günü bile çıkarmazlar. Uzun pil ömrüne sahip laptoplar bile yıl geçtikçe pil ömrü zayıflar ve günde 2-3 saat bile götürmemeye başlar.

Benim Legion S7 dahili grafik biriminde pil tasarrufu modunda ilk aldığımda 5-6 saatten fazla gidiyordu oyunda ise dengeli modda 1.5 saat gidiyordu da 1.5 yıl oldu şu an o 6 saat 3-4'e düştü. Bu süreyi 60Hz le daha da uzun kullanabilirsiniz ama ben hep 165Hz de kullanıyorum.

Hangi modeller uzun pil ömrüne sahiptir? Ya da belirli bir firmanın bu amaçla ürettiği modeller var mıdır?

Gaming değil de Lenovo yoga, ASUS Vivobook, Mac Air gibi modeller pile bayağı önem veriyor benim akrabada yoga vardı hem dokomatik 12-13 saatten fazla kullanıyor.

O zaman MacBook bana daha uygun olur oyun oynamıyorum ama güçlü bir bilgisayar lazım aynı zamanda uzun pil ömrüne sahip sizce MacBook dışında başka ne alternatifler var?

Lenovo yoga kesinlikle hem malzeme kalitesi hem dokomatik ekran hem uzun pil ömrü hem Windows çok iyi bir cihaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı