V-Sync açmadan yırtılmanın önüne geçme

225491

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar örnek veriyorum, Valorant'ta V-Sync açınca mouse ve klavye gecikmeli geliyor ama ekran yırtılmıyor akıcı oluyor ancak V-Sync kapalı iken ekranda yırtılmalar oluşuyor ve bunlar rahatsız ediyor ve herhangi bir gecikme olmuyor. V-Sync açmadan yırtılmanın önüne nasıl geçebilirim?

FreeSync ve GSync monitörlerde gecikmesiz FPS limitleniyor diye duymuştum. Ne derece doğru bilmiyorum ancak ekran kartınızın markasına göre G-Sync veya Free-Sync testlerine bakabilirsiniz. Onun dışında pek yok, V-sync olmadan programla veya oyun içinden FPS limitlerseniz yine input lag yapacaktır.
Ayrıca eğer Valorant'ı "NVIDIA Reflex" özelliği kapalı iken oynuyorsanız bu özelliği açıp denemenizi tavsiye ederim.

V-Sync FPS'yi kısıtlayıp yırtılma yapar ve anti lagı arttırır normal FPS sabitlemesinde yırtılma yapmaz.
Hayır. V-Sync FPS'nizi monitörünüzün hz değerine sabitler. Yırtılmaları önler, ayrıca input lag yapar.

Monitörünüzde free-sync özelliği var ise aktifleştirin. Ekran kartınızın Nvidia ya da AMD olması çoğu durumda sonucu etkilemiyor ve yırtılmaları engelliyor. Youtube'da bir sürü video var freesync olup Nvidia ekran kartlarıyla da uyumlu çalıştığını kanıtlayan. Bu özellik v-sync gibi gecikme yaratmayacaktır.

Geri
Yukarı