Çözüldü V-Sync açmalı mıyım?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dopenian

Hectopat
Sistemimde Ryzen 5 2600X ve RTX 2060 var. Monitörüm ise 75Hz. PUBG oynadığım da ekran kartı sıcaklığım 80-82 derece arası oluyor. Ama V-Sync'ı açtığımda sıcaklığım 65-70 derecelere düşüyor. Sizce V-Sync açık oynamalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana soracak olursanız V-Sync her zaman açılmalıdır. Monitörünüz 75Hz ise 120FPS almanız pek mühim değil monitörün desteklediği kadarını alın hem ekran kartınız daha rahat çalışır hem daha az ısınır.

VSync gecikmeye neden olur, gecikmeyi göze alıp açmak istiyorsan aç. 80-85 derece sıcaklık tehlikeli değil, herhangi bir sıkıntı olmaz.

Bana kalırsa V-sync açma. Oynadığın oyun sana sabit 75 FPS verecektir. Lakin 74'e düşerse akıcılık kaybı olur ve hissedersin.

MSI Afterburner ile Power limiti %85-90 arasında tutabilirsin bir dene sonuçları paylaş.
Hocam dediğiniz gibi power limiti %90 yaptım. V-Sync'ı kapatarak oynadığımda sıcaklık 75 derece oldu. 80-85 dereceden 75 dereceye düştü. Ama galiba fan ayarları %90 civarlarındaydı. Ses geliyordu. Fan ayarının yüksek olması ekran kartına sıkıntı yaratır mı? Fan ömrü azalır mı?

Azalır otoya çekin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…