V-Sync kapalı iken oyunlar kasıyormuş gibi geliyor

Arkadaşlar v-Sync kapalı iken oyunlar kasıyor gibi geliyor mecbur kapatmalıyım çünkü input lag giriyor oyuna. Bunun için ne yapmam lazım ekran kartımdamı sıkıntı var? Oyun Valorant bu arada.
i5-9600K.
GTX 1050 Ti OC.
16 GB RAM.
240GB SSD 2800MHz.
Monitör: ASUS VG248QE.
Not: Ekran kartı sürücülerim güncel başka hangi sürücülerin güncel olması lazım.

Arkadaşlar v-Sync kapalı iken oyunlar kasıyor gibi geliyor mecbur kapatmalıyım çünkü input lag giriyor oyuna. Bunun için ne yapmam lazım ekran kartımdamı sıkıntı var? Oyun Valorant bu arada.
i5-9600K.
GTX 1050 Ti OC.
16 GB RAM.
240GB SSD 2800MHz.
Not: Ekran kartı sürücülerim güncel başka hangi sürücülerin güncel olması lazım.
Monitörünüzde DP var. Bunu yapınca sorununuz geçecektir.

i5-9600K.
GTX 1050 Ti OC.
16 GB RAM.
240GB SSD 2800MHz.
V-Sync zaten yırtılmaları önlüyor normal birşey.

V-Sync senin monitörün ile oyunu senkronize dedr yani ne kadar HZ monitörün varsa o kadar FPS alırsın(diğer değerlerin iyiyse)mesela bende 60Hz yani PUBG Lite'da V-Sync açık olursa ben 60 FPS'den yükseğin alamam.

Monitörün HZ değeri ile kasanın verdiği FPS değerlerinde çok fark var ise olur.
Benim monitör 60 Hz, Valorant'ta aldığım FPS +100.
Fakat çok kasıyor gibi oldu.
V-Sync açtım düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı durumda muzdaribim arkadaşlar FIFA LoL gibi oyunlarda FPS'i monıtrun Hz sıne gore sabitlesemde V-Sync acmayınca ekrandakı goruntu tırtık tırtık olur ufak ufak kasmaya baslıyor yardımcı olabilecek var mı?
İki farklı monıtorde denedım biri 120Hz biri 144Hz 3 farklı kablo kullandım DVI DPI HDMI sonuç degısmedı. 144 Hz olan monıtorde FreeSync var onu da aktıflestırıp denedım yıne olmadı.
Ama GTA 5 CS2 oyunarda boyle bır sorun olmuyor.
R5500.
GTX 1060 6g.
B450 Gaming X
Kingston 8gbx2 3200MHz RAM.

Arkadaşlar V-Sync kapalı iken oyunlar kasıyor gibi geliyor mecbur kapatmalıyım çünkü input lag giriyor oyuna. Bunun için ne yapmam lazım ekran kartımdamı sıkıntı var? Oyun Valorant bu arada.
i5-9600K.
GTX 1050 Ti OC.
16 GB RAM.
240GB SSD 2800MHz.
Monitör: ASUS VG248qe.

@Bilgisayar Muhafızı 01 dostum problemı cozebıldıysen eger yardımcı olursan cok sevınırım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı