V-Sync kapayınca ekranda yırtılma olma sorunu

SlixSpex00

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şimdi ben PC bağımlısı asosyalik biriyim. Yani 24 saatimi tuvalete bile kalkmadan bilgisayar başında geçirebilirim. Aşırı derecede oyun bağımlısıyım şu olay benim başıma bela açacak valla gidipte G.Sync monitör istesem 3 bin 4 bin liraya büyük ihtimal pederin elinden sağ çıkamam. Neyse VSync açıyorum micro stutter denilen illet başlıyor. Hafif hafif küçük küçük takılarak ilerliyor VSync kapatıyorum bu sefer yırtılma, tearing oluyor. Sağıma baksam arabanın yarısı karşı yolda resmen yok efendim denize baksam denizde dalga yok. Ekranda dalga var :D Aşağı yukarı dalgalanıyor ama şöyle bir şey anladığım kadarıyla tearing bi çizgi oluyor. Aşağı yukarı gidiyor. Onun gibi bir şey evet umarım anlamışsınızdır yardımlarınızı bekliyorum. Arkadaşlar lütfen yardım edin. 7 aydır bu olayı yaşıyorum. Tüm bu illet formattan sonra başladı :'( Ne yapayım PC'yi satayım yeni PC'ye mi geçeyim? Monitorle mi alakalı? Ekran kartıyla mı alakalı diyecem geçen yandı garantiye verdim düzeltemediler sıfırını verdiler. Yine aynı olay bu arada dönüştürücü kullanıyorum. DVI to VGA monitörüm analog yani VGA. Lütfen yardım edin. En sonunda kafamı bu monitörde kıracam. :(( GTA 5'de arkadaşlarım +150 level olmuş ben hala 85 yardımlarınızı bekliyorum. Edit: ekran kartı GTX 750 TI, işlemci i5 6500 CPU 3.20 GHz 6mb önbellek Skylake, 8GB RAM, OS/Windows10 crack, KMSPico sağ olsun :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Ilk olarak Vsync monitorun yenileme hizi ile FPS'yi birbirine sabitler. Yabu minitorun 60 HZ mesela. FPS'yi 60'a sabitlerki dedigin yirtilma olmasin. Vsync'yi kapatirsan yirtilma olmasi normal. Diger dedigin olay ise donusturucu kullanmadan kaynakli olabilir. Donusturucu boyle sorunlara yol acabiliyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı