VA panelden IPS panele geçmeye değer mi?

Sabura48

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Samsung Odyssey G5 144Hz 2K VA panel monitörüm var. Sizce VA panelden IPS panele geçmek için masraf yapılır mı? Çağ atladım etkisi yaratır mı?

Tamamen ne istediğiniz ile alakalı olarak değişir. Eğer güzel görüntü, canlı renkler istiyorsanız geçmelisiniz. Film izlerken tadı bir ayrı oluyor. Sadece oyun oynuyorum diyorsanız geçmenize gerek yok. Ancak fotoğraf editi, design, grafik üzerinde çalışıyorsanız geçmeniz mantıklı olacaktır.

Tamamen ne istediğiniz ile alakalı olarak değişir. Eğer güzel görüntü, canlı renkler istiyorsanız geçmelisiniz. Film izlerken tadı bir ayrı oluyor.
Filmden ziyade tamamen oyun odaklı hikayeli hocam.

Çağ atlatım olayı çok abartılı olur fakat IPS'e geçmek ve IPS kullanmak daha iyi.
Peki siz olsanız bunun için 4-5 bin lira masrafa girer miydiniz?

Filmden ziyade tamamen oyun odaklı hikayeli hocam.

Peki siz olsanız bunun için 4-5 bin lira masrafa girer miydiniz?

Yazdığımı editlemiştim, eğer sadece oyun odaklı olacaksanız geçmenize gerek yok, ama şu da var hikayeli oyunlar oynuyorsanız ve iyi bir sisteminiz varsa yüksek ayarlarda oynuyorsanız oyundan VA panel monitöre göre IPS monitörde daha keyif alırsınız çünkü daha canlı hissettirecektir ama monitörünüzden rahatsızsanız yeni bir monitör arayış içerisindeyseniz tercihiniz IPS olsun.

Monitörümden rahatsızlık duymuyorum memnunum. Yeni çıkacak RX 7900 XTX ekran kartını alasım var. 2K da 5600X işlemci ile darboğaz yapar mı diye düşünüyorum yapar ise 4K IPS geçebilirim belki.

Geri
Yukarı