Vadesiz hesap nasıl işler?

Frostbite7

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, 1500 TL içeren bir vadesiz hesabım var fakat IBAN'ıma sadece 250 TL para yatırılması gerçekleşti. Diğer 1250 TL'den harcama yaparsam kredi olarak mı sayılır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vadesiz hesap işlem yapılmayan sizin birikiminizin olduğu yada maaşınızın yattığı hesap sanal kasa diyelim vadeli hesap ise paranızı belli bir süre bağladığınız günü gelince ana paranıza ek faiz aldığınız hesaptır. sizin hesabınızdaki para size ait değil ise banka size 1500 tl harcama limiti tanımlamıştır yani o parayı harcarsanız belli bi ücret keserler atıyorum maaşınız yatınca ondan düşerler + bakiye hesabı yani, size ait olmayan ihtiyaç duyunca kullanabilmeniz için verilen kredi.

Selamlar, 1500 TL içeren bir vadesiz hesabım var fakat IBAN'ıma sadece 250 TL para yatırılması gerçekleşti. Diğer 1250 TL'den harcama yaparsam kredi olarak mı sayılır?
Hesabınızdan dilediğiniz gibi harcama yapabilirsiniz. Sadece kredi kartından tek farkı ekstre gibi derdin yok. Tek çekim. Al gülüm ver gülüm hesabı. :) (Bu arada ben olayı tamamen yanlış anlamışım)

Sorunuzu tam anlayamadım ancak Kredili mevduat hesabınız yoksa ve vadesiz hesabınızda 1500 TL varsa bunun tamamını kullanabilirsiniz. Eğer kredili mevduat hesabınız 1500 TL ise ve siz bu hesaba 250 TL yatırmışsanız daha önceki kullanımlarınıza bağlı olarak limitiniz dahilinde kullanım yapabilirsiniz.

Bu hesabın borcu ise kredi kartı ekstresine yansımaz. O farklı bir kategori.

Sorunuzu tam anlayamadım ancak Kredili mevduat hesabınız yoksa ve vadesiz hesabınızda 1500 TL varsa bunun tamamını kullanabilirsiniz. Eğer kredili mevduat hesabınız 1500 TL ise ve siz bu hesaba 250 TL yatırmışsanız daha önceki kullanımlarınıza bağlı olarak limitiniz dahilinde kullanım yapabilirsiniz.

Bu hesabın borcu ise kredi kartı ekstresine yansımaz. O farklı bir kategori.
Diğer 1250 TL Nerden geldi bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı