Vaio PCG-7X1M laptop açılırken "F1'e basın" hatası veriyor

serdar1986

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar aşağıda görsellerde aşama aşama sorunu izah ettim. Eski ve kullanmadığım laptopumu bugün açtığım da böyle bir sorun ile karşılaştım. Aslında hard disk kesinlikle değişecek çünkü arızalı SSD 120 GB almayı düşünüyorum ancak açılırken bir de ekranda 2 aşamada görürsünüz uzun ince çizgiler çıkıyor. entera bastığımda son olarak Windows 8 logosu çıkıyor daha sonra yine başa dönüyor. Yani F1'e basın uyarısı alıyorum. Sorunun büyük bir bölümünü biliyorum hard disk çöpe atılacak ancak daha sonra ne gibi bir değişiklik yapmamız gerekiyor. Laptop 2010 yılında İsviçre de yurt dışından halam getirmişti.
1-Aşama

2022_10_26_20_28_IMG_6658.JPG

2-Aşama

2022_10_26_20_28_IMG_6656.JPG

3-Aşama

2022_10_26_20_28_IMG_6655.JPG

4-Aşama

Dosya Ekleri

• 2022_10_26_20_28_IMG_6657.JPG
    2022_10_26_20_28_IMG_6657.JPG
    208,4 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleyen: Moderatör:
Sizinde dediğiniz gibi sabit diskiniz sorunlu ve değişmesi gerek size de bunun bilgisini veriyor verilerinizi yedeklemenizi istiyor sabit diski değiştirip SSD takdığınızda sorun çözülecektir. Bilgisayar açıldığında sabit diskinize sağlık testi yapıp sabit diskinizle ilgili tüm sorunları bu test sonucunda öğrenebilirsiniz.

Sizinde dediğiniz gibi sabit diskiniz sorunlu ve değişmesi gerek size de bunun bilgisini veriyor verilerinizi yedeklemenizi istiyor sabit diski değiştirip SSD takdığınızda sorun çözülecektir. Bilgisayar açıldığında sabit diskinize sağlık testi yapıp sabit diskinizle ilgili tüm sorunları bu test sonucunda öğrenebilirsiniz.

Onu biliyorum peki bu sarı uzun çizgiler ne anlama geliyor?

SSD 120 GB yeterli olur diye düşünüyorum. Sonrasında Windows 7 veya Android işletim sistemi kuracağım.

Onu biliyorum peki bu sarı uzun çizgiler ne anlama geliyor?

SSD 120 GB yeterli olur diye düşünüyorum. Sonrasında Windows 7 veya Android işletim sistemi kuracağım.

Sarı uzun çizgiler için bir fikrim yok bir sürü olasılık var onun için.

Sadece internette gezinmek video izlemek için kullanacaksanız yeterli olacaktır 120GB.

Geri
Yukarı