Vaio SVF15416STW Düşük FPS Sıkıntısı

Lecitte

Decapat
Sony Vaio SVF15416STW modelli bir laptop kullanıyorum. Bilgisayarımın özelliklerinin yettiği eski oyunlar bile oynanamayacak seviyede kasıyor. Bilgisayarıma yeni format attım virüs falan olma ihtimali yok. Laptopun bakımını yaklaşık 5 ay önce yaptırdım fanları temiz. Ben bu durumdan çok bıktım. Bu konu hakkında ne yapabilirim? Yardımlarınız için teşekkürler.

Sistem bilgileriniz nedir ?
Oyunlar için ise GPU sürücünün güncel olduğunu ve ısı sorunu olup olmadığını kontrol edin.
AMD A10-5475 APU with Radeon(tm) HD Graphics (4 CPUs) 2.1 GHz
6144 MB RAM
AMD Radeon HD 8610G

İşlemci sürücüsü güncel. Bilgisayar çok ısınmıyor tam olarak nasıl ölçebilirim?

İşlemci sürücüsü diye bir şey yok. AIDA ile ısı değerlerini paylaşın genede. Ayrıca hangi oyunlarda sorun yaşıyorsun ?
LoL'de 5-10 FPS
The Walking Dead'te daha oyun bile açılmıyor menüde oyun kasıyor.
Şunu da belirteyim formattan önce LoL'de 60-90 FPS arası alıyordum.
Laptopa bir BIOS şifresi koymuştum onu unuttum daha sonra bir programla açılıyor diye okudum bir forumda. O programı çalıştırdım bilgisayar bu hale geldi. Daha sonra bilgisayarcıya götürdüm format atmış. Formattan sonra bilgisayar bu hale geldi. Şuan programı indiremiyorum çünkü internetim çok yavaş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı