Vakumlu laptop soğutucusu tehlikeli mi?

Laptop soğutucu almayı planlıyorum lakin internette gezinirken vakumlu soğutucu ile karşılaştım. Bazı yorumları okuyunca fanı bozuyor gibi şeyler gördüm. Laptop altı bir soğutucumu daha iyi yoksa vakumlu olan mı? Ben bu ikisi arasında kaldım;

Eki Görüntüle 505079

Eki Görüntüle 505080

Sizin önerdiğiniz fiyat performans soğutucu var mı?
Ben vakumlu kullanıyom daha bir zararını görmedim ve gayet iyi çalışıyo

Normal soğutucu vakumlu soğutucudan daha mantıklı bir tercih. Normal soğutucu fanları ile cihazı soğuturken vakumlu soğutucu içeride bulunan sıcak havayı dışarı atmaya yarıyor.

Vakumlu laptop soğutucuları saçma bir konsepttir. Zaten dışarı atılan havaya bariyer oluşturur. Bu da bilgisayarın daha da ısınmasına sebep olur. Hatta bazen fanı bile bozabilir. Alttaki soğutucu milyon kere daha iyidir. Bir de USB Hub'ı varsa tadından yenmez.

Hiçbir şey bilmediğiniz çok belli. 8 aydır kullanıyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım. Eskiden oyun oynarken 93 dereceleri görürken şimdi 75-80 derece görüyorum.

Hiçbir şey bilmediğiniz çok belli. 8 aydır kullanıyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım. Eskiden oyun oynarken 93 dereceleri görürken şimdi 75-80 derece görüyorum.
Aynen. Ben bilgisizin önde gideniyim. Siz de harika bir ansiklopedisiniz.

Zaten dışarı atılan havaya tekrar boş yere bariyer kuruyor? Saçma bir soğutma tekniği.

Alttan soğutucular temiz hava veriyor hava kanallarından laptop'a.

Hocam selam bende gaming laptop için vakumlu soğutucu alacağım ama uzun kullanımda laptop fanlarının devrini arttırdığı için bozduğu söyleniyor gerçekten o kadar güçlü bir vakum mu kullanıyorki fanlar bozuluyor anlamadım, güncel olarak görüşlerinizi belirtirmisiniz acaba vakumlu soğutucu için.

Yeni konular

Geri
Yukarı