Valorant ani FPS düşmesi sorunu

Sepultura3080

Hectopat
Valorant oyununda normalde 100-120 FPS arası alıyorum ama 2-3 oyun sonra birden FPS 1-2'ye düşüyor ve oyun oynanmaz hale geliyor. Sebebi ne acaba? Bilen varsa yazarsa sevinirim.
Ayrıca görev yöneticisinden işlemci çekirdekleriye alaklı bir ayar yapmıştım sadece Valorant'a onunla bir ilgisi olabilir mi?

Son düzenleme:
1- Bu durum yüksek ping sebebiyle yaşanabiliyor, Yanii FPS düşük gibi geliyor ancak Pinginiz yüksek oluyor.

Ben modem resetleyerek biraz arındım bu sorundan.

2- Oyunda optimizasyon sorunları var hala. Ben dahil bir çok kişi aynı sorunu yaşıyor, Donanımsal bir sorununuz olduğunu düşünmüyorum.

Sistemim çok eski ben bile inanamadım 120 FPS gorunce
İşlemci: AMD Phenom II X4 925 Processor 2, 8GHz
RAM: 4 GB marka model bilmiyorum.
Ekran kartı: AMD Radeon HD5670.
Ping yüzünden olucağını sanmıyorum net bir şekilde FPS 1 oldugun goruyorum.

Sistemim çok eski ben bile inanamadım 120 FPS gorunce.
İşlemci: AMD Phenom II X4 925 Processor 2, 8GHz.
RAM: 4 GB marka model bilmiyorum.
Ekran kartı: AMD Radeon HD5670.
Ping yüzünden olucağını sanmıyorum net bir şekilde FPS 1 oldugun goruyorum.

Hocam neden belli oldu RAM'dan dolayı bir 4 daha ekleyin sorununuz çözülecektir 4 GB RAM günümüzde çok yetersiz kalıyor internette gezintide bile 2x4 oldugu zaman 20 30 FPS gibi bir artış daha olacaktır.

Dostum aynı sorun ben de de vardı.Sistemimde çok iyi olmasına rağmen.Ben ekran kartı driverarını güncelledim sildim yüklledim olmadı.Valorant ekran kartımı görmedi ben de sildim.Bence sen de sil çünkü o kadar mükemmel bir oyun değil.

Merhaba, Benim sistemim i7-3770 & GTX 750 Ti 2 GB & 2x8 16 GB 1600MHz RAM. 150 200 arası FPS alıyorum. Kalabalık bir çatışma sahnesinde ateş ederken FPS 80'lere kadar düşüyor ve bu durum çatışma anında olunca çok can sıkıyor. Monitörüm de 144hz. Sistemim de darboğaz da var fakat işlemcimin sıcaklık değeri oyunda 75'lere kadar çıkıyor. Acaba bu FPS düşmesi ısınmasından mı yoksa darboğaz olduğundan mı?

Dosya Ekleri

• Valorant.png
    Valorant.png
    372,5 KB · Görüntüleme: 28

Yeni konular

Geri
Yukarı