Valorant Anlık FPS düşüşü

Flydeei

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Valorant oynarken FPS 180-200 arası oynuyorum ama anlık olarak 90'a 100'e düşüp tekrar çıkıyor. 144Hz monitör kullandığım için de oyuna etki ediyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Bilenler yardımcı olabilirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne yaparsanız yapın hangi işlemciyi kullanırsanız kullanın oluyor ... appdata klasöründe bulunan local'in içinden VALORANT'a girip saved - config yazan klasörü ("config") silin. Her oyuna girmeden bu işlemi yapın bir nebze düzeliyor ama halen tam bir çözüm bulmuş değilim rezalet ötesi başka hiç bir oyunda başıma gelmiyor ben de çatışmaya girdiğimde mermi sesi çıkınca drop giriyor gibi oluyor rezaletten başka bir şey değil. 144Hz kullanıyorum 240-250 fps alıyorum stabil ama bu durum yüzünden 130'a düşüyor oyunu bırakmayı düşünüyorum.

Aynı FPS düşüşlerini CS:GO ve PUBG'de yaşamıyorum, sadece Valorant'da başıma geliyor. Yeni işlemciye geçmek içinde bütçem yok, FPS arttırma taktiklerinin hepsini yaptım FPS arttı fakat aralıklarla 90-100-110'a düşmesi sıkıntı yaratıyor.
malesef o bende de olabiliyor bende i3 9100f var...oyunun optimizasyonuyla alakalı ama biraz daha güçlü bir işlemci kullansan böyle bir sorun olmaz bende veya sende.

Geri
Yukarı