Valorant FPS düşmesi ve oyun takılmaları

İşletim sistemi
Windows 10

İntikankam

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Valorant'ta 45-60 arası FPS alıyorum ancak oyuna ilk girdiğimde sürekli drop yiyorum. Oyunu biraz oynadıktan sonra droplar azalıyor. Mesela oyuna girer girmez derecesiz girsem oyunda karakter seçme ekranı ya geç geliyor ya gelmiyor. Geri sayımda bile donuyor. Ajan seçme ekranında kaplama yüklenirken de donuyor bunun yüzünden bir sürü bug geldi başıma. Lütfen bakıp geçmeyin.
CPU: i5-7400
RAM: 2x4GB 2400 MHz.
GPU: HD 630.
HDD: WD Blue 3.5 1 TB 64 MB SATA 3 7200 RPM.
HDD'ye HD Tune ile tarattım bad sector bulunmadı.
Burnın test programı ile bilgisayarı test ettim herhangi bir hata çıkmadı. Test yaparken de sıcaklık değerleri yüksek değildi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun galiba HDD'ye yüklü. Kaplamalar falan baya geç yüklenir. Ekran kartı kaynaklı da sorun olabilir.

Oyun galiba HDD'ye yüklü. Kaplamalar falan bayağı geç yüklenir. Ekran kartı kaynaklı da sorun olabilir.

SSD'im yok zaten. HDD'ye yüklü. Ama diğer oyunlarda bu kadar kasmıyor ya da bu kadar drop yemiyorum.

UHD 630 oyun için çok yetersiz sebep bu olsa gerek. Ayarları ve çözünürlüğü kısarak belki biraz oynattırır.

Kaplamalarin gec yuklenmesi HDD ile alakali. SSD olsa sorun olmaz. Deathmatchte karsilastiginiz "buglar" sisteminiz ile alakali degil. Harici ekran karti kullanmiyorsunuz ve 8 GB RAM var, bence gayet iyi performans.

UHD ile oyun oynamanızın bir imkanı yok .

UHD 630 oyun için çok yetersiz sebep bu olsa gerek. Ayarları ve çözünürlüğü kısarak belki biraz oynattırır.

Hocam önceden gayet rahat oynuyordum.
UHD ile oyun oynamanızın bir imkanı yok .
Hocam bu kartla bir sürü oyun oynadım.
Hocam önceden gayet rahat oynuyordum.

Hocam bu kartla bir sürü oyun oynadım.

Güçlü oyunlar değildi ama sonuçta oynadım.
Kaplamalarin gec yuklenmesi HDD ile alakali. SSD olsa sorun olmaz. Deathmatchte karsilastiginiz "buglar" sisteminiz ile alakali degil. Harici ekran karti kullanmiyorsunuz ve 8 GB RAM var, bence gayet iyi performans.

Anlamadığım durum oyunun ilk maçlarında sadece bu kadar drop yiyorum 1-2 maç atınca droplar çok azalıyor ya da olmuyor.

Ayarları ve çözünürlüğü düşürerek dener misin? Bir de sürücüler güncel mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…