Valorant FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

Nochend

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarım i5 7200U 940MX 8 GB RAM.

Bundan 2 ay öncesinde 60-70 FPS arası sorunsuz oynuyordum. Son 1 ayda oyun sürekli drop yemeye başladı. FPS hala 70 alabiliyor ama sürekli drop giriyor. Droplar en az 3-4 saniye sürüyor ve oyun oynanmaz halde. Zaten bilindik olan görüntü ayarları yapılı. Her şey en düşükte ve Windows'tan da bazı ayarlar yapılı. Drop girmemesi için başka ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Bundan 2 ay öncesinde 60-70 FPS arası sorunsuz oynuyordum. Son 1 ayda oyun sürekli drop yemeye başladı. FPS hala 70 alabiliyor ama sürekli drop giriyor. Droplar en az 3-4 saniye sürüyor ve oyun oynanmaz halde. Zaten bilindik olan görüntü ayarları yapılı. Her şey en düşükte ve Windows'tan da bazı ayarlar yapılı. Drop girmemesi için başka ne yapabilirim?

Büyük ihtimalle yaptığınız bir değişiklik indirdiğiniz bir dosya veya sildiğiniz bir sürücü buna sebep oluyordur. Yoksa kendiliğinden drop girmesi mantıksız.

Parçalarınızın sıcaklık değerleri normal derecede mi?

Fazla ısınıyorsa o da sebep olabilir.

Herhalde gelen son güncellemeyle alakalı. Oyundaki birçok kişinin gelen güncellemeden sonra FPS sıkıntıları çektiğini duydum ve duymaya da devam ediyorum.

Parçalarınızın sıcaklık değerleri normal derecede mi?

Fazla ısınıyorsa o da sebep olabilir.
Zaten laptop eski yani ısınıyor ama dediğim gibi 3-4 ay önce de ısınma olarak çok bir fark yoktu.

Büyük ihtimalle yaptığınız bir değişiklik indirdiğiniz bir dosya veya sildiğiniz bir sürücü buna sebep oluyordur. Yoksa kendiliğinden drop girmesi mantıksız.
Oyunu silip tekrar yüklemek sorunu çözebilir mi yoksa başka bir şey mi deneyeyim?

Geri
Yukarı