Valorant FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

Loreo

Yoctopat
Daha fazla  
FPS değerim bir anda düşmeye başladı Valorant'a giriyorum 200 FPS'leri görüyorum ama herhangi bir şey olduğunda 120 110 hatta bazen 90'a düşüyor. Bu bir anda olmaya başladı benchmark testlerim normal formatta attım bir sonuca varamadım.

"Paket gecikmesi" göstergesini aktif et. Eğer input lag yemiyorsan sorun teşkil etmez. 90 FPS az değil sonuçta. Bunun birçok nedeni olabilir.
Isı değerleri, sistemde olabilecek bir virüsün işlemciyi meşgul etmesi, ekran kartının ısınması ve gibi birçok nedeni olabilir.
Ayrıca doku kalitesini falan düşük yapabilirsin. Oyun açısından sana artı sağlar.

FPS değerim bir anda düşmeye başladı Valorant'a giriyorum 200 FPS'leri görüyorum ama herhangi bir şey olduğunda 120 110 hatta bazen 90'a düşüyor. Bu bir anda olmaya başladı benchmark testlerim normal formatta attım bir sonuca varamadım.

Kardeş FPS düşerken kasma yapıyorsa sıkıntı var yoksa arada bir düşebilir sıkıntı yok. Muhtemelen kartın FPS değerlerine göre GTX 1050 Ti falan. Çatışmalarda 90 FPS'e düşüp çıkabilir bir sorun olmaz.

Bu arada kardeşimiz ceza almış cevap yazmadı deyip sinirlenenler olursa dikkatinizi çekerim.

İşlemci 9400F ve ikisini de %40 civarı kullanıyor, darboğaz da yok yani ama neden %100'de kullanmıyor FPS sorunu olmasına rağmen bilmiyorum.
Hocam, oyunun optimizasyonu kötü sizin yapabileceğiniz bir şey yok, zaman içerisinde optimizasyon düzeldikçe daha stabil değerler almaya başlarsınız.

Geri
Yukarı