Valorant oynarken Alt+Tab yapınca ekran donuyor

akatoni211

Centipat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 16GB (2x8GB) 3600MHz C18
SSD veya HDD modeli
samsung evo m2 ssd 1tb
Ekran kartı
Msi Geforce RTX 3060 ti 8gb gaming z trio
Anakart
Msi b550 gaming plus
İşlemci
amd ryzen 5 5600x
Merhaba.
Bilgisayarımı toplayalı yaklaşık 4 ay oldu ancak son 2-3 haftadır bir sorun ile karşı karşıyayım.
Sadece Valorant oynuyorken bu sorun oluyor Alt Tab'a geçtiğim zaman bazen bilgisayarın ekranı öylece donuyor Discord'a sesim gidiyor ve geliyor ancak ekran sabit bir şekilde donuyor ve kapatıp açmadığım sürece düzelmiyor. Belirli bir süre beklesem dahi siyah ekran geliyor acaba sorun neden olabilir?
Not: Sadece Valorant açıkken bu sorun oluyor ve günde en fazla 1 defa oluyor.

Aynı sorun bende de var. 1 haftadır kafayı yedim gerçekten. Oyunu sildim geri yükledim olmadı. Her şeyi denedim. Artık 2 gün sonra gelecek olan güncellemeyi bekliyorum. Belki düzelir.

Aynı sorun bende de var. 1 haftadır kafayı yedim gerçekten. Oyunu sildim geri yükledim olmadı. Her şeyi denedim. Artık 2 gün sonra gelecek olan güncellemeyi bekliyorum. Belki düzelir.
Kankacım ben sorunun ne olduğunu buldum.
Valorant'ın ve Nvidia'nın sürücüleri birbirlerine çakışıyor (uyumsuzluk sağlıyor) bu durumu çözebilmenin 2 yolu var.
1- Performans kaybını göze alıp daha eski bir Nvidia sürücüsü yüklemek
2- Shift+CTRL+Windows+b Tuşu ile ekran kartının driveri'ni resetlemek.
Ben şahsen 2. sini yapıyorum performans kaybı olmasından ziyade driver resetlemek daha mantıklı geliyor.

Kankacım ben sorunun ne olduğunu buldum.
Valorant'ın ve NVIDIA'nın sürücüleri birbirlerine çakışıyor (uyumsuzluk sağlıyor) bu durumu çözebilmenin 2 yolu var.
1- performans kaybını göze alıp daha eski bir NVIDIA sürücüsü yüklemek.
2- Shift+CTRL+Windows+b tuşu ile ekran kartının Driveri'ni resetlemek.
Ben şahsen 2.sini yapıyorum performans kaybı olmasından ziyade driver resetlemek daha mantıklı geliyor.

Bende yine işe yaramadı maalesef. Direkt oyun açılmıyor açılınca tıklıyorum donuyor kalıyor. Düzeltseler keşke.

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı