Valorant oyuna girerken hata

xhanxgen

Picopat
Daha fazla  
Valorant'ta ajan seçiminden sonra harita yükleme ekranında.

"Doku yerleştirilirken görüntü belleğinde yer kalmadı! Ekran kartının gereken minimum belleğe sahip olduğundan emin ol, çözünürlüğü düşürmeyi veya açık olan diğer programları kapatmayı dene. Çıkılıyor..."

Bu hatayı alıyorum nasıl çözebilirim?

Sistem özelliklerim.
Ryzen 5 5500.
RX6600.
16 GB RAM.

Forumda aynı sorunu yaşayan birisi bu şekilde çözmüş ama bundan önce oyunun grafiklerini en düşüğe çekip FPS'i 30a sınırlayıp girmeyi dener misin? Bilgisayarında yeterli depolama var mı? Ve ya bilgisayarda en son neyi değiştirdiniz de bu hata oldu?

Çözen kişinin cevabı;
"RX 6800 XT ekran kartım var bu hatayı almaya başladım birden, PC'de ne değişiklik yaptım diye düşünürken Samsung Magician programından SSD'yi Rapid moda almıştım o yüzden olmaya başlamış, onu kapatınca bende düzeldi. Sorun yaşayan varsa belki disk ya da yazılım ile ilgili bir sorun olabilir."

Forumda aynı sorunu yaşayan birisi bu şekilde çözmüş ama bundan önce oyunun grafiklerini en düşüğe çekip FPS'i 30a sınırlayıp girmeyi dener misin? Bilgisayarında yeterli depolama var mı? Ve ya bilgisayarda en son neyi değiştirdiniz de bu hata oldu?

Çözen kişinin cevabı;
"RX 6800 XT ekran kartım var bu hatayı almaya başladım birden, PC'de ne değişiklik yaptım diye düşünürken Samsung Magician programından SSD'yi Rapid moda almıştım o yüzden olmaya başlamış, onu kapatınca bende düzeldi. Sorun yaşayan varsa belki disk ya da yazılım ile ilgili bir sorun olabilir."
PC'yi zaten yeni aldım bir kaç hafta oldu 464gb yerin 223ü boş ve en son yeni aldığım kulaklığın driverını yüklemeye çalışmıştım bilmediğim bir sebepten yüklenmedi onun dışında birsey yapmadim

Çözen kişinin cevabı;
Hocam fps i 30 sınırlayıp girince sıkıntısız bir şekilde gidiyordu sonra tekrar hatayı verdi

Ekran kartının sürücüsünü güncellemeyi deneyebilirsin. Eğer güncelse eski sürümleri yükleyin. Belki yazılımsal olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu vidyoyu kullanarak çözdüm hocam

Geri
Yukarı