Çözüldü Valorant pingi eskiye göre çok yüksek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EmreSunars

Hectopat
Yer
Samsun-Havza-Kocapınar
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 5 1600AF
Sapphire Pulse Rx 580 8gb OC
Kingston Hyperx Fury 8X2 3200mhz rgb
Adata SU630 240GB
WD BLUE 1TB 7200RPM
Meslek
Öğrenci
Valorant oynarken İstanbul suncusunda oynuyorum ve 2-3 gün öncesine kadar maksimum 30 pingim olurken şimdi 100'lerde falan oluyor. Anlamadım nedenini. Yardım eder misiniz? Ethernet kablosuyla internete bağlanıyorum. Nedenini anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Valorant oynarken İstanbul suncusunda oynuyorum ve 2-3 gün öncesine kadar maksimum 30 pingim olurken şimdi 100'lerde falan oluyor. Anlamadım nedenini. Yardım eder misiniz? Ethernet kablosuyla internete bağlanıyorum. Nedenini anlamadım.
Arkadaşlar internet hızını sormuşlar ama pek önemi yok. Siz bana altyapınızın tipini söyleyin ve yanında hat değerlerinizi atın.

CMD'yi açıp ekrana "tracert 162.249.79.1" yazar mısınız? (Tırnak işaretleri olmadan)

Bir de ardından "tracert 162.249.79.3" için yapın ve atın.

Şimdilik gerekenler bunlar.
Arkadaşlar internet hızını sormuşlar ama pek önemi yok. Siz bana altyapınızın tipini söyleyin ve yanında hat değerlerinizi atın.

CMD'yi açıp ekrana "tracert 162.249.79.1" yazar mısınız? (Tırnak işaretleri olmadan)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sadece İstanbul sunucusunda mı yoksa diğer sunucular için geçerlimi ayrıca internet hızınız nedir?
Buradan test edebilirsiniz;

16Mbps'lik paket kullanıyorum.
Sadece İstanbul sunucusunda mı yoksa diğer sunucular için geçerlimi ayrıca internet hızınız nedir?
Buradan test edebilirsiniz;

Frankfurt sunucusunda 50-60 diğerlerinde denemedim.

Yaptım değerler çıktı maksimum 10ms çıktı.

Yaptım değerler çıktı maksimum 10ms çıktı.
Hocam niye çözüm olarak işaretlediniz? Daha çözmedik :)

tracert sonuçlarını atar mısınız? Önünüze şöyle bir sekme gelmiş olması lazım:
1622283518680.png

Bu Valve sunucusu için örnek.

Düzeldi hocam girdim denedim pingim sabit 14-20 arasıydı.
Yüksek ihtimalle haberin olmadan birisi bir şey indiriyordu yada POP akışında bir sorun olduydu. Kullandığın İSS çalışmayı bitirmiş olabilir.
Çözülmesine sevindim. :)

Geri
Yukarı