Valorant takım arıyorum

Bunu diyorum. Hard rekabetçi insanlar olmamalılar. Yücelik 1'im şuan. Çok yüksek değilim ama oyundan zevk alarak çıktım buraya kadar. Try hard oynadığım bir kaç maç vardır. Onda da karşı takımda birlikte oynadığım insanlara hakaret edenler olduğunda sinirlendiğim için try hard oynuyorum. Onun dışında Solo q oynuyorsam yada alt hesaplarımdan birindeysem, kazanıp kaybetmek umrumda değil ki. Eğleniyorum.

Daha çok yakın zamanda 42 atıp kaybettiğim maç var plat eloda. Sorsana ne kadar umrumda. 2 kişilik değil, 3 kişilik oynadım. Ama çok eğlendim o maç. Stres falanda olmadım. Duomda yoktu hani. Yorucu bir gündü, eve döndüğümde biraz vakit geçirmek istedim, alt hesabıma girdim olurda kötü oynarsam toksiklerle baş etmek zorunda kalmayayım diye. Sonrasında da takımdakilerin 2 siyle güle oynaya maç kaybettik. Diğer 2 aşırı try hard çocuklardan biri bottom fragdi, daha toksik atıyordu bize. Kendisi bedava stres oldu. Belki stres yapıp kendini bu kadar darlamasa kazanabilirdik bile maçı. Ama dediğim gibi önemli olan bu değil.

Bir oyunu bu kadar ciddiye almak sağlıklı değil. Gerçekten değil. Eğer profesyonel arenada bu işten para kazanmıyorsan, oyunu bu kadar ciddiye alarak ve kendini strese sokarak oynamak gerçekten akıl mantık işi değil. Golddan plata çıkınca para vermiyorlar ki, birileri gelip seni tebrik de etmiyor. Ayrıca relaks oynayınca çooook daha rahat rank atlanıyor. Try hard oynadığım dönemlerde goldda sürünüyordum. Çok sinirleniyor, kendime baskı uyguluyordum. Bariz hatalar yapmama sebep oluyordu. Bir arkadaş edindim maçın birinde. Sakin olunca daha rahat oynandığını öğretti. Öylede rank yükseldim. P1'den P3'e çıkmam 2 maç aldı. P3'den Elmas 3'e çıkmamsa 1 hafta. Şimdiyse yücelik 1. Oyunu daha az ciddiye alınca daha hızlı rank çıkılıyor. Vakit harcasam immo olurum muhtemelen. O kadar vaktim yok. Haftada 3-4 maç atıyorum. Onda da kendi elomda biraz ağzıma vuruyorlar şuan :D.
Bunlar sizin düşünceleriniz hocam ben rekabetçi olan oyunlarda olanları anlattım sadece.

Derecesiz girmeni tavsiye ederim.
Çünkü rank girenlerin çoğu kazanamaya yönelik oynadığı için.
Report yeme ve banlanma ihtimalin artar bu şekilde oynarsan.

2 ay önce derecesiz oynuyordum fakat artık ikisi de aynı, bende ranked oynamaya başladım.

Plat oynayınca kaybettiğinize üzülecek pek oyun olmamıştır. 🙂

Kariyerimde lose yok kanka, 1 2 tane var onlarda karşıya gelen elmaslar yüzünden iyi oynuyorum ama o kadar değil.

Her ne kadar aynı şeyi düşünsemde plat elodakilerin hepsi çok try hard. Bir de egoları yok mu? Oyunun en toksik elosu. O rankta olup da try hard dereceli atmayacak nadir insan var. Konu sahibine o kişiyi bulması için şans diliyorum. 5 tane çıkarsa bana da haber versin, belki arada smurf hesapla gelirim.

Nadirde olsa ruh hastası takım geliyor, 13 1 kaybediyoruz ama bitişte kimse kimseye küfür etmiyor hala gülüyor oluyoruz, gülmekten ağzımın yamulduğu maçlarda oluyor ama çok nadir, en çok da elimi ayağımı sinirden titreten Jett'ler var, sessiz diyor önündeki adamı vuramıyor küfür ediyor, ağız dolusu küfür edesim geliyor ama mental düşürmemek adına etmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Try hard ile zevk almak kelimelerini tamamen zıt anlamda try hard oynayan birinin zevk alması zordur. Özellikle 5vs5 oyunlarda kötü oynayan takım gelmiş ise senin daha iyi oynayıp onların açıklarını kapatmak zorundasın kısaca iki kişilik oyun oynamalısın bu da sinir ve stress etkisi yaratır. Hard rekabetçi bir adamın aman deyip geçtiğini hiç görmedim. Dediklerinize katılmıyorum derseniz bir konu açın ve anket başlatın bakalım hard rekabetçi oyun oynayan insanlar ne cevap verecekler.
Zevk almıyorsa niye oynuyor o zaman?

Zevk almıyorsa niye oynuyor o zaman?

Bunun cevabı sana veya bana düşmez. Kişinin kendi kararıdır. Aynı zamanda ben zevk almıyor diye bir kelime kullanmadım zevk alması zordur dedim. Bu tür CS, Valorant tarzı oyunlarda rekabet olduğu için zevkten çok sinir ve stress etkisi yaratır.

Rekabet = Hırs
Hırs= Daha fazla oyunu oynamak.

Geri
Yukarı