Valorant TPM hatası

İşletim sistemi
Windows 11
İşletim sisteminiz Windows 11 ise ve bilgisayarınızda TPM 2.0 bulunmuyorsa Valorant gibi TPM gerektiren oyunları oynayamazsınız fakat bilgisayarınıza çift işletim sistemi kurarak oyunu oynamaya devam edebilirsiniz Windows 10'a geri dönek zorunda değilsiniz diskinizde 60 veya 70GB'lık bir alan ayırın ve o alana Windows 7 veya 10 kurun tercihinize kalmış oradaki işletim sisteminin içersinede Valorant'ı yükleyin. Ancak bu şekilde oynayabilirsiniz.

Son düzenleme:
TPM çipiniz yoksa Windows 11 üzerinde Valorant oynayamazsınız. Windows 10'a temiz kurulum ile dönmek istemezseniz benim gibi Dual boot kullanabilirsiniz. 20-30GB bir disk alanı oluşturup performans için düzenlenmiş Windows 10 ISO dosyasını Windows 11'in yanına kurun. Valorant oynamak istediğiniz zaman bilgisayarı yeniden başlatıp Windows 10 başlatırsınız.
İşletim sisteminiz Windows 11 ise ve bilgisayarınızda TPM 2.0 bulunmuyorsa Valorant ve CS:GO oyunlarını oynayamazsınız fakat bilgisayarınıza çift işletim sistemi kurarak oyunu oynamaya devam edebilirsiniz Windows 10'a geri dönek zorunda değilsiniz diskinizde 60 veya 70GB'lık bir alan ayırın ve o alana Windows 7 veya 10 kurun tercihinize kalmış oradaki işletim sisteminin içersinede Valorant'ı yükleyin. Ancak bu şekilde oynayabilirsiniz.

CS:GO TPM gerektirmiyor.

TPM çipiniz yoksa Windows 11 üzerinde Valorant oynayamazsınız. Windows 10'a temiz kurulum ile dönmek istemezseniz benim gibi Dual boot kullanabilirsiniz. 20-30GB bir disk alanı oluşturup performans için düzenlenmiş Windows 10 ISO dosyasını Windows 11'in yanına kurun. Valorant oynamak istediğiniz zaman bilgisayarı yeniden başlatıp Windows 10 başlatırsınız.

CS:GO TPM gerektirmiyor.

Detaylı bir şekilde nereden bulurum her şeyin silinmesini istemiyorum.

Detaylı bir şekilde nereden bulurum her şeyin silinmesini istemiyorum.
C diskinizde ya da D diskinizde 30-40 GB'lık alan açın diskmgmt.msc üstünden. Sonrasında normal formatlık USB ile ayırdığınız alana Windows 10 kurun. Otomatik olarak dual boot olacaktır kurulumdan sonra. Açılırken istediğiniz işletim sistemini seçebilirsiniz.

Geri
Yukarı