Valorant V-Sync açık olmasına rağmen FPS dalgalanıyor

Vorsa

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ7 3770 3.40 GHz/
RX 580 8gb 128bit/
kingston 8gb ddr3 1333mhz ram
hyperx 4gb ddr3 1333mhz ram
1tb hdd
240gb Hilevel ssd
Aopen Z400 400w power
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam, 75 Hz monitör kullanıyorum. Yırtılma sorunu olmaması için V-Sync'yi açık kullanıyorum ama bugün girdiğimde FPS çok hızlı dalgalanıyor. Bazen 80 oluyor bazen 60'a düşüyor. V-Sync'yi kapadığımda FPS 200 220 arası değişmekte. Geri açınca aynı oluyor. Dün böyle bir sorun yoktu.

1710337568426.png

Sorunun birkaç olası nedeni olabilir:

1. ekran kartı sürücüsü sorunları:
  • En son sürücüyü yüklediğinizden emin olun. Eski veya hatalı sürücüler bu tür sorunlara yol açabilir. NVIDIA veya AMD web sitelerinden en son sürücüyü indirip yükleyin.
  • Temiz bir kurulum yapmayı deneyin. DDU (display driver uninstaller) gibi bir yazılım kullanarak eski sürücüleri tamamen kaldırın ve ardından en son sürücüyü yeniden yükleyin.

Arkadaşlar selam, 75 Hz monitör kullanıyorum. Yırtılma sorunu olmaması için V-Sync'yi açık kullanıyorum ama bugün girdiğimde FPS çok hızlı dalgalanıyor. Bazen 80 oluyor bazen 60'a düşüyor. V-Sync'yi kapadığımda FPS 200 220 arası değişmekte. Geri açınca aynı oluyor. Dün böyle bir sorun yoktu.

Eki Görüntüle 2139926

Eğer NVIDIA ise düşey sekronizasyon ayarını 3D ayarlarını kullan (otomatik) yapın düzelir büyük ihtimal.

Sorunun birkaç olası nedeni olabilir:

1. ekran kartı sürücüsü sorunları:
  • En son sürücüyü yüklediğinizden emin olun. Eski veya hatalı sürücüler bu tür sorunlara yol açabilir. NVIDIA veya AMD web sitelerinden en son sürücüyü indirip yükleyin.
  • Temiz bir kurulum yapmayı deneyin. DDU (display driver uninstaller) gibi bir yazılım kullanarak eski sürücüleri tamamen kaldırın ve ardından en son sürücüyü yeniden yükleyin.

Her şeye direk vurttt diye temiz kurulum olmaz?

Yeni konular

Geri
Yukarı