Valorant'ta 300 FPS'ten 140 FPS'e düşüş

KALonely

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, bilgisayarımı alalı 2 ay oldu.
Bilgisayarım Valorant'ta normalde 250 300 FPS civarlarında alıyor ama bugün FPS'im 140 120 civarlarına düştü.
Bilgisayar ile duvar arasında 10 cm gibi bir mesafe var, sizce bundan dolayı mı oldu?
Bilgisayarı kapattım, biraz soğumasını bekledim ve tekrar açıp baktığımda enteresan bir şekilde CPU sıcaklığını 44 derece civarında gösterdi.
Normalde 29 30 derece civarında oluyor, sizce neden böyle oldu? Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam fan ile soğutuyorsa bir o fanın olduğu yeri iyice tozlardan temizleyin kasanın içinide temizleyin hava alsın benim bilgisayarım yanı açık tozdandır büyük ihtimal.

Sıcaklığa boştayken değil de oyundayken bakarsan sorun sıcaklık mı anlamış oluruz.

Bilgisayarın laptopsa eğer alt tarafındaki hava deliklerini temizleebilirsin, tozlanmış olabilirler. Benimde laptop bende elektrikli süpürgeyle çekiyorum

250-300 FPS'i antrenmanda boşta; 140 FPS'i maç esnasında çatışmada almış olabilirsiniz.
Yok hayır çatışma anında 250 300 civarında oluyor boşta olduğunda 400 FPS bin üstüne çıkıyor.

Bilgisayarın laptopsa eğer alt tarafındaki hava deliklerini temizleebilirsin, tozlanmış olabilirler. Benim de laptop bende elektrikli süpürgeyle çekiyorum

Bilgisayarı yeni aldım fanlar ve hava delikleri tertemiz.

Hocam fan ile soğutuyorsa bir o fanın olduğu yeri iyice tozlardan temizleyin kasanın içinide temizleyin hava alsın benim bilgisayarım yanı açık tozdandır büyük ihtimal
Sıcaklığa boştayken değil de oyundayken bakarsan sorun sıcaklık mı anlamış oluruz.
Oyundayken bir ara bakmıştım önce 88 sonra 75 sonra 68 derecelere düştü.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…