Valorant'ta 5900X ile RTX 3060 kullanmak

R9 5900X ile RTX 3060 kullanırsam 1080p Low settings Valorant'ta ekran kartı kullanımı 100% olur mu?
Neden böyle bir şey yapmak istiyorsunuz tam anlayamadım?

Ekran kartının sağlığından mı şüphelisiniz çok ısınmasın mı istiyorsunuz?

Ekran kartının 90-100% kullanılması gayet güzel bir şey, tüm verimi alıyorsunuz demek bu. Eğer gpu 40-50%lerde kullanılıyorsa ben grafik ayarlarını daha da zorlamaktan yanayım. Sonuçta oyun oynuyorsunuz neden kötü grafiklere kendinizi mahkum edesiniz?

Ayrıca, monitörünüzün yenileme hızı kaç Hz?

Neden böyle bir şey yapmak istiyorsunuz tam anlayamadım?

Ekran kartının sağlığından mı şüphelisiniz çok ısınmasın mı istiyorsunuz?

Ekran kartının 90-100% kullanılması gayet güzel bir şey, tüm verimi alıyorsunuz demek bu. Eğer gpu 40-50%lerde kullanılıyorsa ben grafik ayarlarını daha da zorlamaktan yanayım. Sonuçta oyun oynuyorsunuz neden kötü grafiklere kendinizi mahkum edesiniz?

Ayrıca, monitörünüzün yenileme hızı kaç Hz?
280

Bence hiç darboğaz meselesiyle uğraşmayın. Darboğaz hiç aslında genel algı veya web sitesi hesaplamalarıyla ölçülebilen bir şey değil, her uygulamanın donanımdan beklentisi değişkenlik gösterir. Kullandığı oyun motoru oyunun kodlanma şekli vs.

Ayrıca GPU'nun darboğazlanması işlemcinin yetersiz kaldığı durumlarda olur. İşlemciniz zaten şu anda mükemmel. Alabileceğiniz en iyi işlemciyi almışsınız. GPU 100% kullanılıyorsa bu da çok güzel bir şey, alabileceğiniz tüm verimi alıyorsunuz demek.

Siz 280Hz lik monitörde Valorant'tan 280 fps alacak şekilde ince ince deneye/yanıla ayarlama yapın, zaten hiçbir problem olmaz. Ryzen 5 1600 bile en fazla 10% darboğaz yapar. Darboğaz yaşamanız için i5-6100 falan kullanmanız lazım. RTX 3060'ı o işlemci darboğazlamaz, imkansız. rahat olun.

Bence hiç darboğaz meselesiyle uğraşmayın. Darboğaz hiç aslında genel algı veya web sitesi hesaplamalarıyla ölçülebilen bir şey değil, her uygulamanın donanımdan beklentisi değişkenlik gösterir. Kullandığı oyun motoru oyunun kodlanma şekli vs.

Ayrıca GPU'nun darboğazlanması işlemcinin yetersiz kaldığı durumlarda olur. İşlemciniz zaten şu anda mükemmel. Alabileceğiniz en iyi işlemciyi almışsınız. GPU 100% kullanılıyorsa bu da çok güzel bir şey, alabileceğiniz tüm verimi alıyorsunuz demek.

Siz 280Hz'lik monitörde Valorant'tan 280 FPS alacak şekilde ince ince deneye/yanıla ayarlama yapın, zaten hiçbir problem olmaz. Ryzen 5 1600 bile en fazla 10% darboğaz yapar. Darboğaz yaşamanız için i5-6100 Falan kullanmanız lazım. RTX 3060'ı o işlemci darboğazlamaz, imkansız. Rahat olun.

Tamam hocam ben zaten sistemi dart 1'e 5900X ekleyip satın alacağım fakat direkt size şunu sorayım dart 1 sistemde şu an bulunan parçalara göre ve stok sorunu düzelince çok rahat bir şekilde 10100 TL'ye alabilir miyim? Şu an bulunan parçalara göre Abdullah abinin videosundakine göre değil Şu anki parçalara göre buna rağmen stok sorunu düzelince çok rahat bir şekilde 10100 TL'ye alabilir miyim?
Tamam hocam ben zaten sistemi dart 1'e 5900X ekleyip satın alacağım fakat direkt size şunu sorayım dart 1 sistemde şu an bulunan parçalara göre ve stok sorunu düzelince çok rahat bir şekilde 10100 TL'ye alabilir miyim? Şu an bulunan parçalara göre Abdullah abinin videosundakine göre değil Şu anki parçalara göre buna rağmen stok sorunu düzelince çok rahat bir şekilde 10100 TL'ye alabilir miyim?

Şu anki parçalar linkte DART1/AMD RYZEN 5 5600XASUS TUF GeForce RTX 3060 OC 12GB/16GB DDR4/500GB NVMe M.2 SSD/Geforce RTX RayTracing PC | ITOPYA

Yeni konular

Geri
Yukarı