Çözüldü Valorant'ta menüde FPS düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Synxd

Hectopat
RAM
8x1 GB 2133 MHz 15CL
SSD veya HDD modeli
240GB Kingston A400 - 500/mb 450/mb
Ekran kartı
GeForce GTX 950M 4GB 915Mhz
Anakart
X550VX
İşlemci
i7-6700HQ 2.60Ghz Turbo 3.50Ghz
Poligona girdiğimde ortalama 200 FPS alıyorum. Sonra silah menüsünü açtığımda FPS bir anda 100 FPS düşüyor. Silah menüsünü kapatınca geri 200 FPS çıkıyor veya botlardan alıştırmaya tıkladığımda 130-150 FPS düşüyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? (FPS sabitleme kapalı)

Çözüm
Belirtmeyi unutmuşum en düşük ayarlarda oynuyorum. Peki oyun içinde anlık FPS düşmesi sıkıntı çıkartır mı FPS sabitlemeli miyim?
Oyun içinde menü haricinde FPS düşmüyorsa neden çıkartsın? Menü sadece satın alma aşamasında var.
Çözebileceğin bir şey değil. Menüyü çizerken sistem fazladan kaynak harcıyor. Arayüz kalitesini düşürebilirsin düşmeyi azaltmak için. Silahlar üzerinde de fareyi hızlı hızlı oynatınca FPS daha çok düşer. Hatta tab basarken bile düşer FPS. Menü FPS'yi etkiliyor.

Çözebileceğin bir şey değil. Menüyü çizerken sistem fazladan kaynak harcıyor. Arayüz kalitesini düşürebilirsin düşmeyi azaltmak için. Silahlar üzerinde de fareyi hızlı hızlı oynatınca FPS daha çok düşer. Hatta Tab basarken bile düşer FPS. Menü FPS'yi etkiliyor.

Belirtmeyi unutmuşum en düşük ayarlarda oynuyorum. Peki oyun içinde anlık FPS düşmesi sıkıntı çıkartır mı FPS sabitlemeli miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı