Valorant'ta RTX 4050'li sistem FPS düşmesi ve düşük FPS veriyor

EkoEkoo

Hectopat
RAM
32 GB
SSD veya HDD modeli
1TB
Ekran kartı
RTX 4050 100W
İşlemci
i5 12450H
Yaklaşık 2 haftadan beri (sanırım 2 hafta.) Valorant oynanamaz derecede sıkıntı çıkarmaya başladı. CS:GO oynarken 400 FPS bile görebiliyorken Valorant'ta FPS 100 civarında dolanıyor. Hadi tamam buna da razıyım ben fakat birkaç saniyede bir 5 FPS oluyor oyun. Alt + r tuşlarına bastığımda ise ekran kartım 25 watt civarında dolanıyor ve 65 derecelerde. Oysa CS'de 60 wattlarda ve 85 derece oluyor (85 derece olması benim için problem değil yeter ki düzgün oynayayayım şu oyunu.). Google ile arattım ama çözüm bulamadım, yardım ederseniz çok sevinirim :).

Ekleme: İşlemcimin i5 12450H olması sıkıntı çıkarmaz umarım. O sistemi beslemez falan demişti bir arkadaşım.

Edit: Moderatörüm canım cicim bu başlığı nasıl bu hale getirdin gözünün yağını yiyeyim ya :(.

Son düzenleme:
Yaklaşık 2 haftadan beri (sanırım 2 hafta.) Valorant oynanamaz derecede sıkıntı çıkarmaya başladı. CS:GO oynarken 400 FPS bile görebiliyorken Valorant'ta FPS 100 civarında dolanıyor. Hadi tamam buna da razıyım ben fakat birkaç saniyede bir 5 FPS oluyor oyun. Alt + r tuşlarına bastığımda ise ekran kartım 25 watt civarında dolanıyor ve 65 derecelerde. Oysa CS'de 60 wattlarda ve 85 derece oluyor (85 derece olması benim için problem değil yeter ki düzgün oynayayayım şu oyunu.). Google ile arattım ama çözüm bulamadım, yardım ederseniz çok sevinirim :).

Ekleme: İşlemcimin i5 12450H olması sıkıntı çıkarmaz umarım. O sistemi beslemez falan demişti bir arkadaşım.

Valorant'ta işlemci daha önemli diye bililiyorum.

CS:GO Valorant gibi rekabetçi oynunlarda işlemciye daha fazla yük biniyor diye biliyorum.

Valorant işlemciye yükleniyor evet ama konuda da belirttim CS'de 400 FPS'i bile gördüğümü.

MSI Afterburner ile frekans değerlerini izle, bakalım ani düşüş vb. var mı?

Herhangi bir problem göremedim hocam sadece ekran kartı watt değeri çok düşük (25 watt civarı)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı