Vatan bilgisayar 650 Watt PSU önerisi

malcolm gladwell

Centipat
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Daha önceden benzer konular bir kaç kez açılmış olsa da maalesef internette PSU'lar hakkında fazla bir bilgi bulunmuyor. Bulunsa bile bir sitede övülürken diğer sitede yerin dibine sokuluyor ve bu durum benim kafamı karıştırdı.

Not: Sistemi taksitli alacağım için vatandan almak zorundayım.

Sistem olarak bunu seçtim, OC düşünmüyorum.
  • R5 3600
  • RTX 2070 super
  • Corsair 2X8 3200 CL16
  • B450 Tomahawk
  • 512 GB SSD
Kasa olarak Cooler Master MB511 düşünüyorum ve bu kasanın Bir de Cooler Master masterwatt Lite 700W 80+ modeli ile gelen versiyonu var.

Bir diğer sorumda kasa içinde gelen PSU'nun ek olarak avantajı / dezavantajı var mıdır.

Sizce vatandan alınabilecek en mantıklı 600 / 650 Watt PSU nedir. Masterwatt Lite 700 de alabilirim ama 750 wattlara çıkmayı düşünmüyorum.

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Not: Sistemi taksitli alacağım için vatandan almak zorundayım.
Hepsiburada ve çoğu mağaza kredi kartına 6 taksit yapıyor. Toplam sistem maliyeti neredeyse bin lira fark eder. Vatan bilgisayar pahalı!
Bir diğer sorumda kasa içinde gelen PSU'nun ek olarak avantajı / dezavantajı var mıdır.
Dezavantajı yok. Kutusuz gelmesini dezavantaj saymıyorum. Avantajı ise daha uygun fiyata geliyor olması. Bazen de olmuyor. Mağaza mağaza gezmek fiyatlara bakmak lazım.
Sizce vatandan alınabilecek en mantıklı 600 / 650 Watt PSU nedir. Masterwatt Lite 700 de alabilirim ama 750 wattlara çıkmayı düşünmüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı