Çözüldü Vatan Bilgisayar "teknik servise götürülmeli" ne anlama geliyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

342524

Hectopat
Makaleler
3
Merhabalar, bilgisayarımı ekran kartı ısınıyor diye Vatan teknik servise götürdüm. Ve takip sitesinde önceden "test edilecek." yazıyordu. Şimdi ise, "teknik servise götürülmeli." yazıyor. Bu ne anlama geliyor?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210906-215129_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20210906-215129_Samsung Internet.jpg
    126,4 KB · Görüntüleme: 96
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kendileri önce sorun var mı diye test eder, varsa servise gönderirler. Servise gönderilecek. Demek ki sorunu var.
Yani tam bilmiyorum ama tahmin yürütünce muhtemelen test sonucunda bir sorun olduğunu gördüler ve kendileri çözemeyeceği için servise verdiler veya verecekler. Yine de emin olmak için arayıp sorabilirsiniz :)

Sanırsam ekran kartınızı kendi garantisine yollayacaklar. Zaten Vatan kendi başına teknik şeyler yapabileceğini düşünmüyorum. Yani direkt servise yollamanız size zaman kazandırırdı.

Benim de HDD bozulmuştu. Onlarda donanımlar yok muhtemelen, donanımların bulunduğu bir teknik servise yolluyorlardır. Mağazanın içinde bulunan servis daha çok sorunu anlama veya yazılım sorunlarını çözüyorlardır.

Geri
Yukarı