Vatan Bilgisayar'dan hazır sistem alınır mı?

Quardratum

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, 3700-4000 lira civarında çoğunlukla oyun odaklı PC almayı düşünüyorum. İşim gereği mimarlık, 3DS Max, Auto cad gibi programlar ve GTA 5, LOL, hikaye odaklı oyunlar oynayacağım. Hazır sistemler daha uygun geliyor. Sinerji, qp, Teknobiyotik, İtopya sitelerden alışveriş yapmayı düşünüyordum. Fakat Vatan Bilgisayar hazır sistemlerde aşağı yukarı aynı fiyata geldiğini gördüm. (Kargo)çünkü montajdan anlamadığım için ekran kartına bir zarar gelmesinden korkuyorum. Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var. Ayriyetten AMD ekran kartları hakkında forumda çok WattMan hatası ile karşılaştım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyatlar yakın ise taksitli alışverişlerde Vatan daha avantajlı. Peşin fiyatına 6 taksit yapıyor. Diğer firmalarda vade farkı var.

Fiyat olarak çok avantajlı değilse vatan tercih bile edilmemeli. Artık böyle düşünüyorum. Adamlara geçen sordum sorun yaşarsam iade değişim nasıl olur diye. Hiçbir türlü olmaz diyor. Birkaç senaryo sundum yok imkansız. QP'den aldım mis gibi çok da hızlı geldi üstelik çok iyi ilgileniyorlar. Ekran kartı sıfır ayrı olarak geldi. Yani kargo ekran kartına her firma için zarar verebilme ihtimali var. Vatan olunca ayrı birşey olmuyor. Son soruya geleceksek genel olarak sorun yaratan AMD kartları yerine NVIDIA önerebilirim. Bütçe nedir?

Şahsi fikrim fiyatlar makul seviyede. Ben ikisini de almam zira her ikisi de ATX kasaya M-ATX ana kart kullanmış ve anlıyorum fiyatı düşük tutmaya çalışıyorlar ama bence iğrenç görünüyor bu ikisi kombine edildiği zaman ve her 2 kasanında yan taraftan içini görünüyor.
Konu Vatan Bilgisayara gelince, benim Vatan Bilgisayarla deneyimlerim hep olumlu olmuştur. Abartısız senelere yayılmış yaklaşık 100000₺ civarı alışverişim vardır. Hiç problem yaşamadım. Aldığım ürün(ler)le ilgili bir sıkıntım olduğunda yardım etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Ben şu zamana kadar bir ürünü Vatan Bilgisayardan aldığım için hiç pişman olmadım.
Şunu kabul ediyorum fiyatları piyasaya göre bir tık yüksek ama ben sundukları satış sonrası servis hizmetleriyle o farkı hak ettiklerini düşünüyorum. Hiç bir ürünün servisi nerede? Nasıl göndereceğim? Kiminle muhatap olacağım? Gibi soruları hiç düşünmeden direk gidip Vatan Bilgisayarın servis bölümüne veriyorum ve sadece gelmesini bekliyorum.
Tabi benim tüm bu söylediklerimin hepsi yaşadığım şehir olan Antakya'daki Vatan Bilgisayar şubesi için geçerlidir. Diğer şubelerinde aynı olduğunu sanıyordum ama yorumlardan okuduğum kadarıyla her şube aynı değil. İnternet sitelerinde de alışverişim oldu ama sadece bir defa. İnternet alışverişimde de hiçbir sıkıntı yaşamadım.
Vatan Bilgisayar fanı olduğumu düşünebilirsiniz ve bir derecede haklısınız, ama bunun haklı sebepleri var. Benim neredeyse her alışverişimde memnun kalmamı sağladılar.

Fiyat olarak çok avantajlı değilse vatan tercih bile edilmemeli. Artık böyle düşünüyorum. Adamlara geçen sordum sorun yaşarsam iade değişim nasıl olur diye. Hiçbir türlü olmaz diyor. Birkaç senaryo sundum yok imkansız. QP'den aldım mis gibi çok da hızlı geldi üstelik çok iyi ilgileniyorlar. Ekran kartı sıfır ayrı olarak geldi. Yani kargo ekran kartına her firma için zarar verebilme ihtimali var. Vatan olunca ayrı birşey olmuyor. Son soruya geleceksek genel olarak sorun yaratan AMD kartları yerine NVIDIA önerebilirim. Bütçe nedir?
Maximum 4.000 TL hocam.
Vatan Bilgisayar'dan poşet bile alınmaz da hadi neyse. :)
Hocam neden ?

Son düzenleme:
Haziran ayında Vatan Bilgisayar'dan pc topladım. Piyasa fiyatlarına göre pahalı ve o günden beri 3 kez PSU, 1 kez ekran kartı ve 1 kez UPS değişti. Şu an yine PSU ve ekran kartı sorunu var. Servis kaydı açıp yolluyorlar. Bunun dışında avantajı var mı bilemiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı