VC220-G2U modem internet bağlantı problemi

Okanesma

Kilopat
Yer
Ankara ve Edirne
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Rog Strix B550-A Gaming Anakart

Ryzen 5 5600 İşlemci

Kingston Fury Beast RGB 16 GB 3200 MHz DDR4 CL16 (KF432C16BB1A/16) 2x16 Ram Bellek

Kingston KC3000 M.2 SSD

Scythe Ninja 5 İşlemci Soğutucu

Sharkoon Ss-Cool Zero 650W 80+ Gold Atx Güç Kaynağı

ThermalTake Core V71 Kasa
Meslek
Öğrenci + Elektronik Teknikeri
Arkadaşlar ben yılbaşında arızalanan modemimin yerine yeni bir modem sipariş ettim. Daha sonra gelen ürün VC220-G2U TP-Link marka modem oldu. Kurulumumu yaptıktan sonra masaüstü bilgisayarımda "ağ yok" dünya simgesi göründüğü halde internete bağlantı yapabiliyorum ve şu an bu şekilde bu konuyu açmaktayım. Ancak Wi-Fi üzerinden telefon-tablet-dizüstü gibi cihazlarımda bağlantı yapamıyorum. Bağlantıyı yaptıktan 5-10 saniye sonra internet bağlantım düşüyor. Ne gariptir ki bağlantıyı yaptıktan sonra internet mükemmel çalışıyor ama sonra ünlem çıkıyor. Telefonda ise bağlantıyı yaparken yukarıdaki Wi-Fi simgesi içi dolup boşalarak yanıp sönüyor ve sonrasında "internet olmadan bağlı" konumuna düşüyor. Elle IP atadım ve bağlantıyı sadece yine masaüstü bilgisayarımda alabildim. Daha önce bu modemle bağlantı kurduğumda telefonlarda sıkıntı yoktu ancak bir anda kendi kendine telefonlarda da aynı sorunu yaşatmaya başladı. Dizüstü bilgisayarım ile herhangi bir şekilde bağlantı kuramıyorum. 5-10 saniye sonra internet gidiyor ve ünlem çıkıyor.
Yardımcı olabilecek kimse yok mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı