VDS server çalışma mantığı nedir?

mehmet.bilen

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Muhasebe
Merhabalar;

E5 2680 V4 işlemcili ve 4 GB RAM bulunan bir VDS server kullanıyorum. Elbette bir firma tarafından kiraladım. Bu VDS serverin çalışma mantığını anlayamadım. Google üzerinden çeşitli sayfalar okudum ancak kafama takılan bazı yerler var. Benim kullandığım VDS serverde VMware hizmeti diye bir işlem görünüyor(görev yöneticisinde). VDS serverler sadece sanal makine yazılımları ile mi yapılıyor?

Sunucunun durumuna göre değişir. Ya bir sunucu sizin için kiralanır ki Technopat Sosyal'in içinde bulunan sucunu tek bir bilgisayar içinde bulunur veya bir bilgisayarın kaynakları bölünerek satılır. Bu sunucu yazılımları VMware gibi firmalar tarafından firmaların ihtiyaçlarına göre özel üretilir. Sunucu donanımları da bu tarz birden fazla kullanıcının aynı anda erişmesi için birçok farklı normalde kullandığımız bilgisayar donanımlarında bulunmayan sanallaştırma özelliklerine sahiptirler.

VDS demek sanal adanmış sunucu demek. Yani 2GB RAM ve 4 Core işlemci paketi aldıysan. Bu aldığın sadece sana tahsis edilir. Bu sistemler sana VMware veya Hyper V teknolojisiyle sağlanır. Bunun dışında fiziksel adanmış sunucular var, bunlarda doğrudan bir kasa size tahsis edilir sanal değil de fiziksel olarak.

VDS demek sanal adanmış sunucu demek. Yani 2GB RAM ve 4 Core işlemci paketi aldıysan. Bu aldığın sadece sana tahsis edilir. Bu sistemler sana VMware veya Hyper V teknolojisiyle sağlanır. Bunun dışında fiziksel adanmış sunucular var, bunlarda doğrudan bir kasa size tahsis edilir sanal değil de fiziksel olarak.
Eğer yanlış düşünmüyorsam fiziksel sunucular VDS sunuculardan daha kaliteli olabilir. Tabi donanıma bakılması gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı