VDS üzerinden yazıcıya bağlanmak

snageX

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Mağazamızın içerisinde bir yazıcı var ve Wifi özelliği mevcut, model adı HP Canon G3010. Fatura ve diğer işlemlerimizi taşımak adına VDS kullanıyoruz ve içerisinde bu yazıcı ile fatura vesaire basımını yapabilmek istiyoruz. Laptopuma ve VDS'e yazıcının driverlarını kurdum bağlantıyı da doğru IP adresi için yaptım "192.168.114.1" fakat yazıcı yanıt vermiyor diye bir hata alıyorum, bir adımı mı atlıyorum yoksa driver mı yanlış?

Dosya Ekleri

• 1700132203353.png
    1700132203353.png
    6,8 KB · Görüntüleme: 22
Mağazamızın içerisinde bir yazıcı var ve Wi-Fi özelliği mevcut, model adı HP Canon G3010. Fatura ve diğer işlemlerimizi taşımak adına VDS kullanıyoruz ve içerisinde bu yazıcı ile fatura vesaire basımını yapabilmek istiyoruz. Laptopuma ve VDS'e yazıcının driverlarını kurdum bağlantıyı da doğru IP adresi için yaptım "192.168.114.1" fakat yazıcı yanıt vermiyor diye bir hata alıyorum, bir adımı mı atlıyorum yoksa driver mı yanlış?

Yazıcıyı kullanabilmen için VDS sunucudan senin mağazanın internetine VPN yapılması gerekli. Yani VDS sunucusunuda mağazanızın ağına dahil etmeniz gerekli anca öyle kullanırsınız.

Geri
Yukarı