VDSL altyapı ile ne kadar hız alınabilir?

dogukan0660

Hectopat
Türk Telekom fiber kullanıcısıydım, 100/16 hız alıyordum fakat taşınıyoruz taşınacağımız binada fiber yok. VDSL altyapı varmış Türk Telekom'dan altyapı sorguladığımda HiperNet gösteriyor. Diğer firmalardan sorguladığımda Netspeed TurkNet gibi 84Mbps gösteriyor, mesafe olarak 55 metre, fiberden HiperNet'e geçtiğimde paketimi 100Mbps seçersem tam verim alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Türk Telekom fiber kullanıcısıydım, 100/16 hız alıyordum fakat taşınıyoruz taşınacağımız binada fiber yok. VDSL altyapı varmış Türk Telekom'dan altyapı sorguladığımda HiperNet gösteriyor. Diğer firmalardan sorguladığımda Netspeed TurkNet gibi 84Mbps gösteriyor, mesafe olarak 55 metre, fiberden HiperNet'e geçtiğimde paketimi 100Mbps seçersem tam verim alabilir miyim?

Tam 100 alamazsın o mesafeden tahminim sorgulamanın dediği gibi 80'e yakın hız alırsın.

O altyapıyı kullandığım zaman 50 Mbps'lik paket almıştım 60'ları görüyordu. 100 Mbps'lik paketi alsanız bile o hızı size vermezler VDSL altyapı onu kaldırmaz. 50 Mbps'lik alın.

80 civarı alırsınız. Hatta bana da telefonla Max 80 alırsınız demişlerdi ama daha yükseğini de gördüğüm oluyor. 90 küsurlerle oyun indiriyorum genelde.

Benim santral mesafem 211 metre. 100Mbps paket kullanıyorum ve 80Mbps sorunsuzca alıyorum. Biraz da kabloların yeni olmasıyla vs. alakalı sanıyorum.

Geri
Yukarı