VDSL Altyapı ve Yüksek Hızlı Pakete Geçince upload kaç olur?

ISS dediğin nedir açabilir misin? Bu arada Twitch konusunda nerden iletişim kurabiliriz?
İSS(İnternet Servis Sağlayıcısı) veya ISP(Internet Service Provider) ifade eder. Yani Superonline, TTNET, TürkNet gibi servis sağlayıcı firmalar.

[email protected] adresime mail atabilirsen sana göndereceğim Discord sunucum üzerinden iletişim kurabiliriz.

İSS(İnternet Servis Sağlayıcısı) veya ISP(Internet Service Provider) ifade eder. Yani Superonline, TTNET, TürkNet gibi servis sağlayıcı firmalar.

[email protected] adresime mail atabilirsen sana göndereceğim Discord sunucum üzerinden iletişim kurabiliriz.
Görüşme sağladığımda Upload hızınızın tam olarak ne kadar olacağınızı bilemiyoruz fakat download hıznın yükseldiği oranla eşit şekilde o da yükselecektir diye bir cevap verildi. Yani net bir bilgi yok tam olarak. Mail atıyorum tamamdır.

Upload hızınızın tam olarak ne kadar olacağınızı bilemiyoruz fakat download hıznın yükseldiği oranla eşit şekilde o da yükselecektir
Bunu diyen hangi İSS çok merak ediyorum şuan. Böyle bir söylem olamaz. Upload hızı VDSL paketlerde hiçbir zaman Download hızının yükseldiği oranla eşit şekilde yükselemez. 3 ise 4 yapar en fazla. Fantezi yapsalar dahi teknik olarak mümkün değil. Gerçekten hangi İSS acaba?

Bunu diyen hangi İSS çok merak ediyorum şuan. Böyle bir söylem olamaz. Upload hızı VDSL paketlerde hiçbir zaman Download hızının yükseldiği oranla eşit şekilde yükselemez. 3 ise 4 yapar en fazla. Fantezi yapsalar dahi teknik olarak mümkün değil. Gerçekten hangi İSS acaba?
Malesef Türk telekom :)

Konuyu "hortlatmış" oldum ama yazdıklarınızda takıldığım bir kaç nokta var cevap vermek istiyorum içimde kalmasın. Öncelikle 35Mbps download 3Mbps upload, 50-75-100Mbps hız 4Mbps upload destekler diye bir şey yoktur. VDSL altyapı, santrale olan uzaklığınıza ve binadaki bakır kablo tesisatına göre en fazla 100Mbps Download, 10Mbps Upload destekler.

İSS'den en doğru cevabı almak için küçük şubelere gitmenizi tavsiye etmiyorum. Semtinizde bulunan en yetkili yere gidin. En doğru cevabı oradan alırsınız. Biz Bandırmadayız. Taahhütümüzün bitmesine 2 ay kaldı. Türk Telekom'un Bandırma'da bulunan genel merkezine gittik yeni pakete geçmek için. Oradaki çalışan altyapının durumunu öğrenmek için teknik ekibi aradı. (Gereksiz yerleri atlıyorum) Sonuç olarak bize taahhüt bitene kadar 2 ay yeni paket denetiyorlar. Bu ay 25Mbps down 3 upload verdiler. Bir sonraki ay 35Mbps download 6Mbps Upload verecekler.
Türk Telekom, 31 Ağustos - 1 Ekim tarihleri arasında VDSL ve Fiber altyapı kullanan abonelerinin upload hızlarını iki katına çıkaracak. Biliyor musunuz bilmiyorum. Bizimki daha şimdiden iki katına çıktı. Bir sonraki ay 6 Upload bulunan pakete geçeceğiz. İki katı 12Mbps ama VDSL altyapı o kadar hız desteklemiyor, büyük ihtimal 10Mbps maksimum Upload hızını göreceğiz.
Fiyat olarak, biz Türk Telekom 10 yıllık müşterisi olduğumuz için bize "Vefa" kampanyası yapıyorlar. Bu kampanya ile birlikte 24Mbps download 3Mbps upload kotasız sadece 70TL ödeyeceğiz.

Biraz geç oldu ama eğer yardımcı olabildiysem, ne mutlu :)

Dosya Ekleri

• speedtest.png
    speedtest.png
    7 KB · Görüntüleme: 86

Yeni konular

Geri
Yukarı