VDSL hat değerleri nasıl?

alkolik44

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar değerli forum üyeleri, bugün Türk Telekom'dan 35 Mbps olan gamer paketi satın aldım. Sağ olsunlar 1 saatten kısa bir sürede gelip yalın bir şekilde kurulumunu yapıp gittiler. Hız testi sayfalarında yaptığım kontrollerde yaklaşık olarak 18-20 arası indirme ve 3-4 arası yükleme hızları alıyorum. Değerlerimi kontrol edebilir misiniz? Sorun kablolardan olabileceğini düşünmüyorum. Çünkü herhangi bir ek bağlantı bulunmuyor. Yardımcı olacak olan tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• değerlerim.png
    değerlerim.png
    33,3 KB · Görüntüleme: 91
Son düzenleyen: Moderatör:
Çünkü paket değerleri o şekilde tanımlı gözüküyor. Bu değerler ile 35 paketini almanız biraz kötü olmuş. Santrale mesafeniz nedir? Ek olarak buradan bir sorgulayın kaç çıkıyor?
20-35 arası bir değer görüyorsanız, müşteri hizmetlerini arayıp sorununuzu iletin.

Ek olarak bu konuya göz atarsanız bağlantınızı biraz daha iyi hale getirebilirsiniz.

Çünkü paket değerleri o şekilde tanımlı gözüküyor. Bu değerler ile 35 paketini almanız biraz kötü olmuş. Santrale mesafeniz nedir? Ek olarak buradan bir sorgulayın kaç çıkıyor?
20-35 arası bir değer görüyorsanız, müşteri hizmetlerini arayıp sorununuzu iletin.

Ek olarak bu konuya göz atarsanız bağlantınızı biraz daha iyi hale getirebilirsiniz.
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim dün türk telekom bölge müdürlüğüne gidip başvuru yaptığımda 39 mbps'yi desteklediği söylediler ve 35 mbps'den işlem yaptılar. Santrale olan mesafem 495 metre olarak vdsl olarak gözüküyordu. Hız testi sonuçlarım ise şuanda 21-22 gözüküyor.

Dosya Ekleri

• mesafe.jpg
    mesafe.jpg
    20,3 KB · Görüntüleme: 72
Mesafeniz biraz uzak kalmış. Hattınız şu an maksimum 25 görebilir, 20 tanımlamışlar o da kopma yaşamayın diye yüksek ihtimal. Yukarıda attığım konudaki işlemleri uygulayın maksimum hızda değişim olmaz ise, tavsiyem müşteri hizmetlerini arayın ve daha alt bir pakete geçin. Bana sunamayacağınız paketi neden tanımlıyorsunuz diye, biraz sitem, biraz dürtün boş yere üst paket kullanıp yüksek ücret ödemeyin.

Az önce müşteri hizmetleri ile görüşme sağladım kendileri arıza kaydı oluşturdular. Bir gelişme olmaması durumunda dediğiniz gibi bir alt pakete geçiş yapacağım.
Gürültü marjının düşük olmasının sebebi nedir acaba? Çünkü dediğim gibi kablolar yeni çekildi her hangi bir ek bulunmadan direk modem ile buluşuyor.
Türktelekom müşteri hizmetleri beni aradığında kendilerinden kaynaklı bir problem olmadığını söyledi. Sorun modem kaynaklı dendi bende komşunun modemini alıp denedim yeni hat değerlerim bu şekilde. Rica etsem kontrol edebilecek biri var mı acaba.

Dosya Ekleri

• yenideğerler.jpg
    yenideğerler.jpg
    57,2 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı