VDSL için CAT 6 gerekli mi?

Rosez

Decapat
Daha fazla  
VDSL bağlantısı olacak ve telefon kutusu(ankastre) direk binaya yapışık, ama binanın duvarından 10M kadar götürüp oradan evin içine çekeceğim ve 5M de evin içindeki modeme ulaşması için gerekecek.
Bunun için 15 m kablo mu almalıyım, yoksa 25 30 metre alayım mı, uzun olması açısından?

Simdi internette epey bir araştırma yaptım, biri CAT 5-6 kullan diyor, biri gereksiz olur diyor.

Almayı düşündüğüm modem RJ11 girişli, ama CAT6 RJ11 sağlıklı olmadığı söyleniyor temassızlık yapacağı için, bundan dolayı 2 telli bakır kablo kullananın diyorlar ama birçok kişi de CAT 6 kullandıktan sonra hızlarının arttığını belirtmiş, şimdi kafam çok karışık benim hangi kabloyu alıp ne yapmam lazım?
Ayrıyeten kutudan bana henüz port için kablo çıkarılmadı dışarıya, eğer mümkünse alacağım kabloyu direk Telekom ekibi oraya çakabilir mi? Hiç ek olmadan oradan direk evime sokmayı düşünüyorum mümkünse, ayrıca tahminen 50-75 Mbps gibi bir hız alacağım.
Yine de mümkün olan en sağlıklı şekilde kullanmak istiyorum interneti bunun için yapmam gerekenler neler, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı