VDSL Modem, Router önerisi

Mrboot

Hectopat
Daha fazla  
Normalde Superonline fiber kullanıyordum ama taşındık ve taşındığım yerde de VDSL 50 Mbps desteklediğini söylediler. Onların modem ya da routerlarını almak yerine başka markalarınkilerin çok daha kaliteli olduğunu gördüm ama konu hakkında çok da bir fikrim yok. Router mı almalıyım modem mi? Hangi modem ya da router'ı almalıyım? VDSL 1/2 gibi şeylerin farkı nedir? Konu hakkında bilgisi olanlar varsa yazabilir mi? Bir de mümkünse 50 Mbps için değil de 100-500 Mbps destekleyen şeylere bakabilir miyiz? Tekrar taşınma durumunda yeniden almak zorunda kalmayız. Kurulum yapıyoruz diyorlar da kabloyu uzatıp gidiyorlarmış 😄

Normalde Superonline fiber kullanıyordum ama taşındık ve taşındığım yerde de VDSL 50 Mbps desteklediğini söylediler. Onların modem ya da routerlarını almak yerine başka markalarınkilerin çok daha kaliteli olduğunu gördüm ama konu hakkında çok da bir fikrim yok. Router mı almalıyım modem mi? Hangi modem ya da Router'ı almalıyım? VDSL 1/2 gibi şeylerin farkı nedir? Konu hakkında bilgisi olanlar varsa yazabilir mi? Bir de mümkünse 50 Mbps için değil de 100-500 Mbps destekleyen şeylere bakabilir miyiz? Tekrar taşınma durumunda yeniden almak zorunda kalmayız. Kurulum yapıyoruz diyorlar da kabloyu uzatıp gidiyorlarmış 😄

Hocam Telekom abonesi iseniz bu cihazı gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.
Hem fiyat hem modem + router olması ve kalitesi hem de hattınız ile birlikte taksitli alabiliyor olmanız avantajınıza.

Hem fiyat hem modem + router olması ve kalitesi hem de hattınız ile birlikte taksitli alabiliyor olmanız avantajınıza.

2.4 GHz de 11ax özelliği yok diyenler olmuşda ne kadar fark ediyor performansta ben bilgisayarımı Ethernet kablosuyla bağlayacağım yani Wi-Fi 6 özelliği ise o zaten çok kullanabileceğimi sanmıyorum bu modeme bilgisayar için Ethernet kablosu bağlayabilirim değil mi? Bir de Türk Telekom kullanıyorum telefon tarifesi olarak ne gibi bir avantajı oluyor.

Bu modem fiber de destekliyor mu?

Son düzenleme:
2.4 GHz de 11ax özelliği yok diyenler olmuşda ne kadar fark ediyor performansta ben bilgisayarımı Ethernet kablosuyla bağlayacağım yani Wi-Fi 6 özelliği ise o zaten çok kullanabileceğimi sanmıyorum bu modeme bilgisayar için Ethernet kablosu bağlayabilirim değil mi? Bir de Türk Telekom kullanıyorum telefon tarifesi olarak ne gibi bir avantajı oluyor.

Bu modem fiber de destekliyor mu?

2.4'te ax olmaz zaten ax diğer bir adıyla WI-FI6 5 GHz bandında yayın yapar.
Eğer bilgisayar ve telefonunuz Wi-Fi 6 destekli ise çok fark eder bu destek yok ise standar Wi-Fi 5 olarak kullanabilirsiniz.
Tabii ki Ethernet ile bilgisayarınızı bağlayabilirsiniz.
Telekom'un telefon tarifeleri hakkında bilgim yok maalesef.
Modem fiber desteklidir ilerleyen zamanda altyapınız fiber olduğunda sorunsuz şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

2.4'te ax olmaz zaten ax diğer bir adıyla WI-FI6 5 GHz bandında yayın yapar.
Eğer bilgisayar ve telefonunuz Wi-Fi 6 destekli ise çok fark eder bu destek yok ise standar Wi-Fi 5 olarak kullanabilirsiniz.
Tabii ki Ethernet ile bilgisayarınızı bağlayabilirsiniz.
Telekom'un telefon tarifeleri hakkında bilgim yok maalesef.
Modem fiber desteklidir ilerleyen zamanda altyapınız fiber olduğunda sorunsuz şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Evet Wi-Fi 6 desteği yokmuş zaten bu ürün kafama yattı ama yine de sorayım TP-Link net Gear'ya da aynı markanın aynı fiyatlarda daha iyi ürünleri var mıdır yoksa bu F/P mi?

Geri
Yukarı