VDSL'den tam hız alınmıyor

qweqweee

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, altyapı olarak ADSL kullanıyordum. Uzun uğraşlar sonucu Millenicom ile anlaştım onlarda benim için VDSL boş port oluşturdu. Bugün bağlantıyı yaptı adam yukarıda hız testi yaptı 50'yi görüyor dedi ama ben görmedim o an ekranı. Bağlantı bitti eve geldik. Hız testinde ping değerlerim 9'da gezerken şimdi 35'de geziyor. İnternet hızım 13'ü geçmezdi şu an 16'yı görüyorum. Aldığım paket 35'lik adam dedi ki kablondan veya modemden olabilir. Kabloyu 4 sene önce kendim çekmiştim ve telefon kablosu. Ben bunu CAT6 veya CAT7 ile değiştirsem hızda artış olur mu? Bir de adama dedim kabloyu çektikten sonra sizi arasam gelip aşağıdaki kutuya takar mısınız? Kutudan ek kablo çıkıyor yapabilirsin bence o eke bağla dedi. Evden oraya kadar çekiyorum oradan ek sıkıntı yaratır mı? Bir de CAT6 mı yoksa CAT7 mi çeksem?

Son düzenleyen: Moderatör:
CAT6 yeterli olur bir ucuna modeme girecek RJ11 çakacaksın diğer ucu ise ankastreye bağlayacaksın kablolarını biliyor ek yapmadan yapman lazım ya da çok az ekle yapman lazım.

Ek dediğim adam ankastre kutusuna uç çaktı ya ordan 15cm dışarı çıkan eke bağlayabilirim. Başka bir yerde ek yok.

Dosya Ekleri

• 7A1C6845-9AF4-4FA7-9CFD-AC8B8903095D.png
    7A1C6845-9AF4-4FA7-9CFD-AC8B8903095D.png
    288,9 KB · Görüntüleme: 40
Sana gelen 16 Mbit şu an ulaşacağın hız 17 18 Mbit gözüküyor hattın değişimi şart CAT6 dediğim gibi yapacaksın ama ek yapmadan tavsiye ederiz 23 AVG kablo bulman lazım.

23 AVG ne oluyor ilk defa duydum da bugün alır çekerim.
Şöyle bir şey buldum. Yorumları da iyi adamlar siparişten sonra arayıp işleve göre ucunu bile çakıp yolluyorlarmış.

Cat6 23AWG kablosu.

Geri
Yukarı