Vega 3 overclock nasıl yapılır?

Stabil olsa da yetersiz voltaj yüzünden alması gereken performansı veremiyor olabilir mi?

Sanmam. Eğer yetersiz voltaj olsaydı görüntüde sorunlar oluşurdu ama adamın anakartı farklı o yüzdende kaynaklanıyor olabilir tam emin değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'lere OC yapabilirsiniz.
CPU-Z'den RAM ve SPD kısmını atın.

Onu da yapacaktım fakat RAM'ler zaten işlemci yüzünden düşük hızda çalışıyor daha fazla hız versem bir değişiklik olur mu bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• ram.png
    19,2 KB · Görüntüleme: 21
  • spd.png
    23,6 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin RAM zaten 2666 MHz olarak gözüküyor. Daha yüksek MHz kit RAM alabilirsiniz. Performans olarak da artar.

Sizin RAM zaten 2666 MHz olarak gözüküyor. Daha yüksek MHz kit RAM alabilirsiniz. Performans olarak da artar.

Biliyorum ama benim işlemcim RAM olarak 2667MHz destekliyor, daha hızlı RAM alsam bir şeye fayda eder mi ki?

Daha yüksek MHz RAM kullanabilirsiniz. Bu durum daha çok anakartla ilgili. 3200 MHz de alabilirsiniz. Faydası olur.

Daha yüksek MHz RAM kullanabilirsiniz. Bu durum daha çok anakartla ilgili. 3200 MHz de alabilirsiniz. Faydası olur.

Bunu bilmiyordum bildiğim iyi oldu peki şimdi ben RAM almak yerine RAM'imi 3200MHz'e çıkartabilir miyim?

Her RAM OC olmayabilir. XMP desteği olanlarda olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…