Çözüldü Vega 3'e nasıl overclock yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mr.esat

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar Vega 3 GPU'mun performansını arttırmak için overclock yapabilir miyim? Eğer yapılıyor ise % kaçlık FPS artışı olur?

Overclock yaparsam herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım?

Çözüm
Oyuna göre değişir. Bellek olarak bilgisayarınızdaki RAM'i kullandığından dolayı onu değiştiremiyorsunuz. GPU Clock değerini yavaş yavaş yükselterek deneyimleyebilirsiniz. Overclock için AMD Ryzen Master kullanmanızı öneririm.
Oyuna göre değişir. Bellek olarak bilgisayarınızdaki RAM'i kullandığından dolayı onu değiştiremiyorsunuz. GPU Clock değerini yavaş yavaş yükselterek deneyimleyebilirsiniz. Overclock için AMD Ryzen Master kullanmanızı öneririm.

Çözüm
Tahminimce olsa olsa 5 FPS olur. Temelde APU sistemlerde performansı arttırmak için bellek hızlarını arttırmak gerekir. Ayrıca APU sistemler pek OC canavarı sistemler değildir. Tavsiyem hiç bulaşma .

@Akif Dostum Vega 3 GPU hiç performanslı bir GPU değil. Kaldı ki bu OC masaüstü bir bilgisayarda değil laptopta yapılıyor. İstediği performans artışını yakalayamayacak. Üstünde sıcaklık sorunu da eklenebilir. Kısacası, değmez. Ben arkadaşın sahip olduğu GPU'ya göre yorum yaptım. Fakat tekrar savunuyorum, özünde bellek hızını arttırmadıkça gözle görülür artış sağlamak pek mümkün değil.

Edit : Masaüstünde yapılıyormuş. Sistem belirtilmemiş. İmzada mevcut yalnızca.

Son düzenleme:
Arkadaşın sistemi masaüstü. Hangi GPU ile yaparsanız yapın zaten oynattığı oyunlarda silikona göre ciddi artışlar olabilir. 10 FPS aldığı oyun 20'ye çıkmaz. Ancak 30 FPS aldığı oyun 40'a çıkabilir.

Masaüstü ama yine de sen bilirsin.

Deneyebilir. Gözlemleyip sonucu sana yazsın .

Ayrıca sistem paylaşmadığı için görselde internete uzaktan bağlı olduğunu görüp laptop yorumu yaptım. Adaptör kullanabileceği aklıma gelmedi.

Hocam saat hızlarını arttırabilirsiniz ama pek bir artış olmaz. HD 6570 GPU'm ile sonuna kadar köklüyorum saat hızlarını ama doğru düzgün bir artış alamıyorum hatta hissedemiyorum bile. Bence yeni harici GPU alın.

Hocam şimdi belleklerimi uzun süredir OC'lu kullanıyorum, 2400'den 3200'e çıkartmıştım. Zaten Vega 3'ümün de frequency'si 1600 olarak gözüküyor. Şimdi ben nasıl OC yapacağım, eğer fazla arttırırsam ne olur?
Bu arada anakart A-320M-H GPU OC'unu engellemez değil mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…