Veli Toplantısı

musiii

Femtopat
Daha fazla  
Ben lise 1'e gidiyorum ortaokulda derslerim iyiydi hocalar falan beni sever çevrem vardı. Ama liseye geçince tam tersi oldu hocalar bugün veli toplantısında benim adımı ilk vermişler hep çok konuşuyor falan diye annemde eve gelince ağladı hocalar herkesin içinde deyince gümüşler bence benim hocalarım da bir bakımda haksız herkesin içinde biri aşağılanmaz boyum uzun bacağım sıraya girmiyor geri zekalı sıra arkadaşımda hep sırayı çekiyor bende dizimi dışarı çıkarıyom terbiyesiz falan diyorlar öyle belli yerde oturmuyorum çünkü yanıma gel diyen çocuk bura benim sıram falan dediği için. Derste hiçbir terbiyesizlik yapmiyorum normal konusuyorum oturuyorum. Tüm hocalar da benden şikayetçi annem de ağladı benim de psikolojim bozuldu. Ne yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşına bir söyle durumu. Olmadı hocaya söyle yerini değiştirsin. Annen boşa ağlamış ama sen yine üzme kadını. Bu yüzden hayatım da hiç bir veli toplantısına ailemi çağırmadım.

Ah şu okul ortamı... Bir sürü konu açtım bu okul boş iş diye ama hep linçlendim. İleride çok acı çekicekler. Senin olayın benim başıma gelse o sınıfı da o öğretmenleride asardım. Ama sana gelecek olursak derdini hocalarına anlatmalısın. Sıranın yerini falan değiştirirler.
Tamam okul ortamını sevmeyebilirsin ama yok asarım yok keserim gibi kelimeler ne ?

Ortaokulda dersi iyi olmayan mı vardı ? Hocalar bol bol sözlü veriyor 70 aldığın dersi 85'den geçiyordun. Bir an önce ayağınızı denk alın, derste ders dışında ve öğretmen dışında kimseyle konuşmamaya başlayın. Bir öğretmen taktı deseniz eyvallah ama birden çok öğretmen bunu diyorsa sıkıntıyı kendinizde arayın. Okulun rehberlik hocası ile görüşün.

Ortaokulda dersi iyi olmayan mı vardı ? Hocalar bol bol sözlü veriyor 70 aldığın dersi 85'den geçiyordun. Bir an önce ayağınızı denk alın, derste ders dışında ve öğretmen dışında kimseyle konuşmamaya başlayın. Bir öğretmen taktı deseniz eyvallah ama birden çok öğretmen bunu diyorsa sıkıntıyı kendinizde arayın. Okulun rehberlik hocası ile görüşün.

Boş hayaller işte. Okula silahlı biri baskın yapıldığında adamla da mücadele etme hikayeleri kuruyordur arkadaş.
1. si rehberlik hocası işe yaramaz gibi ama neyse
2. si okulu basma da haklı gibisiniz. O da öfkesini böyle aktarıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı