Vengeance 8 GB 3000MHz RAM eklemesi sonrası sistem donması

shakazulu

Hectopat
Daha fazla  
Mevcut sistemime 8 GB daha RAM ekledim. Aynı frekans aynı CL değeri. Corsair marka Vengeance modeli. BIOS ayarlarından iki RAM'i 2993 MHz hızda ayarlayabiliyorum. Fakat LoL gibi düşük sistem gereksinimi duyan veya yüksek sistem isteyen Warzone gibi oyunlarda ekran bir süre sonra kilitlenip monitör siyah ekrana düşüyor, bilgisayarım ise halihazırda çalışmaya devam ediyor. Şu an yeni aldığım RAM'i çıkarttığımdan beri böyle bir sorun ile karşılaşmadım. Elimdeki RAM ile yeni aldığım modelin kodu bile aynı. Bu sorundan dolayı mevcut anakartımın BIOS sürümünü güncelledim fakat yine aynı sorunu yaşadım. Farklı bir ayar mı yapmam lazım bilmediğim?
Sistem özelliklerim aşağıdaki gibidir.

i5 9400F
Sapphire RX 580 8 GB Pulse
ASUS B356M-A
Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz
Corsair VS650 (yenilenmiş seri)

Konu ile ilgili desteğinizi rica ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, bir de 2666 MHz olarak deneyebilir misiniz? Nasıl bir tepki verecekler. Belki frekanstan dolayı sıkıntı yapıyor olabilir.

Hocam, bir de 2666 MHz olarak deneyebilir misiniz? Nasıl bir tepki verecekler. Belki frekanstan dolayı sıkıntı yapıyor olabilir.
özür dilerim yanlış yazdım. anakart 2666 mhz maximum zaten. tek xmp profili var. oda sizin dediğiniz. öyle denedim yine aynı..
IMG20201220003807.jpg

özür dilerim yanlış yazdım. anakart 2666 mhz maximum zaten. tek xmp profili var. oda sizin dediğiniz. öyle denedim yine aynı..
IMG20201220003807.jpg
Üstteki mevcut alttaki ise yeni ram. Versiyon numaraları farklı görünüyor. Bu sorun olabilir mi ?
Memtest86 programı ile ramleri test ettim. Hiçbir hata vermedi. Geri dönüşlerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı