Çözüldü Vento VG15FE hard disk nereye takılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

furkaneryigit54

Femtopat
Daha fazla  
Vento VG15FE kasaya sahip bir sistem topladım bir internet sitesinden ve elimde 2.5 inç hard disk olduğu için depolama olarak sadece bir adet M.2 SSD taktırdım. Kasa dün geldi ve elimdeki hard diski de takmak istedim fakat diğer kasalarda olduğu gibi hard disk veya 2.5 inç SSD'ler için herhangi bir özel yeri yok gibi veya ben bulamadım. Sadece PSU'nun yanında ve üstünde HDD, SSD yazan yerler mevcut fakat dümdüz alüminyum yerler ne sabitlemek için bir yer var buralarda ne de hard disklerin, SSD'lerin oturacağı bir yuva. Fotoğraflarda kasanın yan taraflarını ve dediğim HDD, SSD yazan yerleri koydum yardımcı olursanız sevinirim.

20230211_135740.jpg

20230211_135744.jpg

20230211_135723.jpg

20230211_135734.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şimdi biraz daha detaylı bakma fırsatım oldu.

Bu kısımlara vidalamanız gerekiyor HDD'lerinizi. Sağ kısımlara 2i5" HDD veya SSD'nizi kasa arkasından vida geçirerek kasaya vidalıyorsunuz. Aşağıdaki kısımlarda ise 3,5" HDD'nizin alt kısmına pabuçlar vidalayarak alttaki deliklere takıp ileri ittirerek sokete yerleştirmiş gibi monteleniyor. En azından bu işlemleri yapabileceğiniz vidalar kutudan çıkıyor olmalı. Genelde silikonlu veya plastikli hakaları vardı diye hadıtlıyorum HDD vidalarının. Kasaya titreşim aktarmaması için. Eğer yoksa da siz de yumuşak plastik pullar ile yapabilirsiniz.

1678435377385.png
Kasanın içinden harddisklere monte edilen ve bu yuvalara takılmasını sağlayan vidalar veya aparatlar olmalı. En kötüsü PSU'nun arkasındaki boşluğa koyuverin. Altına da kasaya direkt temas edip titreşim ve ses yansıtmaması için keçe tarzı bir şey koyun. Aklıma gelen en pratik yöntem bu olurdu.

Vento VG15FE kasaya sahip bir sistem topladım bir internet sitesinden ve elimde 2.5 inç hard disk olduğu için depolama olarak sadece bir adet M.2 SSD taktırdım. Kasa dün geldi ve elimdeki hard diski de takmak istedim fakat diğer kasalarda olduğu gibi hard disk veya 2.5 inç SSD'ler için herhangi bir özel yeri yok gibi veya ben bulamadım. Sadece PSU'nun yanında ve üstünde HDD, SSD yazan yerler mevcut fakat dümdüz alüminyum yerler ne sabitlemek için bir yer var buralarda ne de hard disklerin, SSD'lerin oturacağı bir yuva. Fotoğraflarda kasanın yan taraflarını ve dediğim HDD, SSD yazan yerleri koydum yardımcı olursanız sevinirim.

Eki Görüntüle 1665346

Eki Görüntüle 1665347

Eki Görüntüle 1665344

Eki Görüntüle 1665345

Bende de bu kasa var daha dün elime ulaştı bende takamadım. Herhangi bir aparat, kızak vs çıkmadı takamadım.

Bu kısımlara vidalamanız gerekiyor HDD'lerinizi. Sağ kısımlara 2i5" HDD veya SSD'nizi kasa arkasından vida geçirerek kasaya vidalıyorsunuz. Aşağıdaki kısımlarda ise 3,5" HDD'nizin alt kısmına pabuçlar vidalayarak alttaki deliklere takıp ileri ittirerek sokete yerleştirmiş gibi monteleniyor. En azından bu işlemleri yapabileceğiniz vidalar kutudan çıkıyor olmalı. Genelde silikonlu veya plastikli hakaları vardı diye hadıtlıyorum HDD vidalarının. Kasaya titreşim aktarmaması için. Eğer yoksa da siz de yumuşak plastik pullar ile yapabilirsiniz.

1678435377385.png

Çözüm

Bu kısımlara vidalamanız gerekiyor HDD'lerinizi. Sağ kısımlara 2i5" HDD veya SSD'nizi kasa arkasından vida geçirerek kasaya vidalıyorsunuz. Aşağıdaki kısımlarda ise 3, 5" HDD'nizin alt kısmına pabuçlar vidalayarak alttaki deliklere takıp ileri ittirerek sokete yerleştirmiş gibi monteleniyor. En azından bu işlemleri yapabileceğiniz vidalar kutudan çıkıyor olmalı. Genelde silikonlu veya plastikli hakaları vardı diye hadıtlıyorum HDD vidalarının. Kasaya titreşim aktarmaması için. Eğer yoksa da siz de yumuşak plastik pullar ile yapabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1696372

Ama benim şöyle bir sıkıntım var. ASUS TUF 3060 ekran kartı kullanıyorum ve 3 fanlı kasanın ortadaki fanı kapatıyor. İşlemci sabitleme vidaları buna uyuyor bir bakmam lazım akşam deneyeceğim teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı